úzkostná porucha - citlivost na světlo

Dobrý den, nějakou dobu už se léčím s úzkostnou poruchou. Posledni měsíc se u mě projevuje citlivost na světlo. Slunce mi nevadí,ale světlo z žárovek, zářivek apod. mi nedělá dobře. Každé působí trochu jinak, po některém mě bolí u srdce, u jiného se mi hůř dýchá,další způsobuje tlaky v hlavě. Někdy v místnosti vydržím jen pár vteřin,u jiných i minuty. Dnes večer jsem se byl projít se psem a udělalo se mi celkem špatně kvůli osvětlením venku kolem kterým jsme procházeli. Nevite jak toto resit? Rád bych našel alespoň druh žárovky,zarivky kterou bych snasel dobře. Možná by pomohla nějaká která nebliká. Chtěl bych zkusit víc svíčky používat ale to je asi jen dočasné řešení. S doktorama problém řeším-psycholog,psychiatr ale s tímto mi zatím nepomohli. Čím dřív je tma tím je to pro mě horší. Prý by to mělo odeznit samo. Žádné AD neberu, jen Neurol obcas. Trochu na tento problém pomaha. díky za jakoukoli radu a pomoc.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Neurol možná otupí Vaše vnímání, proto se Vám zdá, že pomáhá. Dlouhodobě ale nic neřeší. Těžko mohu tipovat, která žárovka Vám bude vyhovovat, nicméně některé psychologické postupy, např. kognitivně behaviorální terapie, Vám mohou pomoci citlivost překonat a adaptovat se. Aktivní v tom musíte být především Vy sám.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Líbí se mi v něm , jak konstruktivně přistupujete k řešení svého trápení. Svíčky, skvělá volba. I když je pravda, že jsou vhodné spíše k meditaci či vytvoření romantické nálady. Domnívám se, že číst a pracovat by šlo při svíčkách velmi těžko. Já osobní zkušenost s citlivostí na světlo nemám a ani v praxi peer konzultanta, jsem se s podobnou citlivostí u nikoho ze svých klientů nesetkala. Píšete v dotaze , že problém řešíte s doktory. Napadlo mě, jestli jste navštívil očaře. Být já na Vašem místě, vyloučila bych nejprve onemocnění očí. Teprve , kdyby výsledek vyšetření nic neukázal, hledala bych příčinu v mé psychice. Chápu , že Vás to musí obtěžovat. Dovedu si představit, že bych vyzkoušela vše, co se radí na internetu či jinde. Nechci , aby to znělo jako reklama, neboť nemám osobní zkušenost, ale jako snaha pomoci. Vyzkoušela bych celospektrální osvětlení, které se udájně svým složením blíží světlu slunečnímu. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam