úzkostná porucha - deprese

Dobrý den, dcera je 3 roky po operaci abscesu v hypothalamu, nyní trpí úzkostnou poruchou s depresívními stavy, občasnou poruchou krátkodobé paměti, poslední rok ale stavy odpovídající chronickému únavovému syndromu, nástupem stavu podobnému chřipkovému onemocnění s bolestí kloubů, svalů, nutností setrvat 2-4 dny na lůžku dokud příznaky nezačnou odeznívat, neunese nakupování, musí po chvíli odejít z prodejny, velký problém měla s nošením /i vnímáním u lidí/ respirátorů. Poslední rok má ale přechodné stavy, kdy se mě bojí, má tento intenzívní pocit. Vybavuje si negatívní příhody z dětství a zdůvodňuje jimi tento pocit, přestože podle mě i manžela žádné ze tří dětí nemělo při výchově důvod k těmto pocitům, fyzické tresty ani psychický nátlak se nekonaly, v určitém úhlu pohledu se výchova zaměřovala na normální režim spočívající v pořádku, režimu a rodinném zázemí. Tento její pocit mě velmi trápí, ale cítím, že vysvětlování a popírání jejích obav je kontraproduktivní, takže je vlastně omezen i náš kontakt, po kterém je jí údajně hůř. Medikace: Sertralin 100 mg. Děkuji za váš odborný náhled.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, když jedm si přečetl odpověď naší peer poradkyně, nemám co dodat. Obrátil bych se v tomto případě na psychologa - psychoterapeuta.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme Vám za dotaz do poradny. Také trpím depresemi s úzkostnou poruchou a v příznacích, které trápí Vaši dceru, se také nacházím. Sama pozorujete, že vysvětlování a popírání jejích představ je kontraproduktivní. To si myslím také. Doporučila bych Vám návštěvu psychologa. Psychoterapii považuji za základ své léčby. Také můžete situaci konzultovat s dceřiným psychiatrem. Ke zvládání své deprese a úzkostí užívám kombinaci antidepresiv a stabilizátor nálady. Léky mi byly upravovány během hospitalizace. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam