Úzkostná porucha s panickými stavy

Dobrý den, už od začátku září se léčím na úzkostnou poruchu. Psala jsem tu už 2x a potřebovala bych znovu poradit. Beru Zoloft 100mg ráno, 50 mg odpoledne (navýšení před 2 týdny). Na noc Mirtazapin 30mg a k tomu ještě Lamotrix 30 ráno a večer. Úzkosti mám pořád hrozné celý den, jediné, co mi pomůže, je Rivotril. Přijde mi to už opravdu dlouhá doba a úleva nepřichází a to beru těch prášků opravdu hodně. Při každém navýšení mi přijde, že se úzkosti ještě zhorší. Mám setrvat než se hladina serotoninu projeví? Moje psychiatrička mi řekla, že už neví, co se mnou, že prášků už mám dost. Jsem z toho opravdu zoufalá. Přitom pro to dělám maximum - nácvik dýchání, psychoterapie, zaměstnat se něčím. Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, užíváte celkem standardní léky, z dávkování, kombinace léků, doby léčení a přetrvávání potíží se zdá, že léčba nezabírá tak, jak by pacient a asi i lékař očekávali. V tom případě je třeba se zamyslet nad další strategií. Dostupných antidepresiv máme kolem dvacítky, dále jsou tu další preparáty, kterými se dá vypomoci. to ale musí udělat Váš psychiatr. Léčíte se teprve 3 měsíce, což není tak dlouhá doba, aby člověk propadal beznaději, ke zlepšení nezřídka dochází za delší dobu. Co se týká psychoterapie, tak je třeba i tam otevřeně sdělit, že nemáte pocit zlepšení a s terapeutem pracovat na možnostech co s tím.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz.. Hodně jsem o odpovědi přemýšlela. Ale bohužel nemám osobní zkušenost s léky, které uvádíte. Chápu, že se cítíte bezradná, jelikož nepřichází úleva a opakovaně hledáte odpověď na Váš zdravotní stav. V dotazu píšete , že si ani Váš psychiatr neví rady. Moje zkušenost je, že trvá minimálně půl roku, než se účinnost léků stabilizuje. Nevím jestli se vhodně vyjadřuji, ale doporučuji být trpělivá a nestresovat se. Domnívám se totiž, že psychická pohoda je důležitá všeobecně pro úzdravu. Hodně štěstí a trpělivosti. Katka


Zpět na seznam