UZKOSTNĚ DEPRESIVNÍ PORUCHA

dobrý den, užívám lék ARGOFAN 75mg a to dvakrát denně, beru ho zhruba 2 měsíce a byl mi nasazen poté, co se mi znovu objevila depresivní epizoda (velký propad) a Trittico nestačilo ale připadá mi, že od té doby, co ho beru, tak se mi stává, že mám někdy zvláštní myšlenky jako třeba krájím zeleninu a napadne mě, že bych se nejraději pořezala Nebo jsem byla na výletě na rozhledně a najednou mě napadlo - kdybych skočila, tak by to byla jistota... Je možné, že to dělají ty prášky? k lékaři jdu až koncem srpna :-( Jinak ostatní depresivní projevy se o dost zlepšily, i když výkyvy někdy jsou (když mám stresy apod.) Děkuji moc!
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, že to dělají prášky bych si takhle netroufl tvrdit. Nevím, jak silné jsou Vaše obavné myšlenky, ale může se stát, že se projevy úzkosti mění a vtíravé myšlenky jsou pak jinou její formou. S rozklíčováním podobného problému může pomoci psycholog.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, mám zkušenost s úzkostně-depresivní poruchou a nejvíc se všeho mi pomohla se jí zbavit delší pravidelná psychoterapie. Můžu vám ji vřele doporučit. Pomohla mi odhalit a pochopit příčiny mých úzkostí a depresí a postupně se jich i zbavit. Rozhovory s psychoterapeutkou byly místem, kde jsem mohla bez obav říkat všechny své strachy, obavy a konflikty, nebát se, že je bude posuzovat a spíš spoléhat na to, že mi pomůže zahlédnout z nich cestu ven. Léky byly sice velkou úlevou, ale vlastně jsem s nimi jen přežívala, opravdu spokojený život to nebyl. Změnu přístupu k sobě samotné i ke světu, díky které úzkosti a depresi nepodléhám, by mi samy o sobě nepomohly udělat. Jestli můžete, zkuste i vy psychoterapii. Hodně štěstí.


Zpět na seznam