Úzkostné stavy

Dobrý den.Dcerka trpí úzkostnými stavy.Navstevovala psycholožku,ta jí doporučila dýchat do papírového sáčku a to bylo všechno.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, dýchání do sáčku je jedna z pomocných technik, která se používá ve stavu akutní úzkosti, kdy pacient hyperventiluje (dýchá příliš rychle a hluboce), čímž se dostává do organismu více kyslíku, což může úzkost zhoršit. Váš dotaz je velmi stručný, ale psychoterapie toho zahrnuje mnohem víc, než dýchání do sáčku. Nejste-li s psycholožkou spokojeni, je třeba to zkusit u jiného odborníka.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Každý odborník přistupuje k problému svým způsobem, který nám ale nemusí vůbec vyhovovat. Když jsem sama začínala s individuální psychoterapií, moje první zkušenost nebyla příliš šťastná. Odcházela jsem nepochopená a s pocitem, že mi to nedává to, co bych potřebovala. Spolupráci jsem po pár sezeních ukončila a hledala dál. A našla jsem psycholožku, se kterou jsem úspěšně pracovala několik let. Rozvázat tedy spolupráci a zkusit to s někým jiným, není nic špatného. Přeji Vám, abyste našli odborníka, který Vám bude vyhovovat a pomůže Vám. Hezký den.


Zpět na seznam