Úzkostné stavy

Prosím o radu,mám problémy se sevřeným hrudníkem bolesti na hrudníku,nejvíce večer a v noci a kvůli tomu i pocení a nespavost,občasné nervové záškuby,beru asi týden Remood,zatím nezabírá a bolesti jsou větší.Chtěla bych vědět jestli lék zabere,nebo moje obvodní lékařka by měla zvolit jiné antidepresivum?děkuji za odpověd
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, antidepresiva, jako je Remood, potřebují k rozvoji svého účinku delší dobu, často několik týdnů. Také by jistě stálo za to zapátrat, z čeho Vaše úzkostné stavy mohou pramenit, s čímž Vám může pomoci psycholog. Pokud potíže neustoupí, je lépe se objednat u specialisty - psychiatra, který psychofarmakologii zná podrobněji, než praktický lékař. Také bych měl dodat, že doprovázejí-li u úzkostné stavy tělesné potíže, měl by být pacient po této stránce vyšetřen, nicméně předpokládám, že obvodní lékařka, která Vám léčbu nasadila, toto neopomenula.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, nepíšete o svém životě, čím zrovna případně procházíte, ale problémy, které popisujete, vypadají jako nějaká úzkost (předpokládám, že lékařka vyloučila tělesné onemocnění). Vím o ní své, je to opravdu utrpení. Antidepresiva mohou pomoci, ale často až do 2-3 týdnech, tak jim dejte čas. Z vlastní zkušenosti vím, že léky jsou velikou úlevou, ale že je taky hodně důležité o tom, co nás trápí a z čeho máme (někdy i nevědomě) hrůzu a strach, mluvit, nebo aspoň psát. Vypovídat se, vykřičet, vyplakat – tyto prastaré metody stále platí. Máte někoho blízkého, komu se můžete svěřit? Pokud by vám léky nepomohly, zvažte i rozhovory – s psychologem, kamarádkou, s linkou bezpečí, cokoli vám bude vyhovovat. Držím palce.


Zpět na seznam