Valdoxan a lexaurin nebo rivotril

Dobrý den ,chci se zeptat mám chronickou neuroboreliozu už 8let je mi 26.Infekce potvrzena jak z krve ,tak z lumbalni punkce a mám i špatné i eeg.Tato nemoc mi rozjela psychické problémy ,které se mi na lecbe ceftriaxonem infuzne zlepšily ,ale stále mám problém se silným bušením srdce spojeným dost často s nespavosti díky tomu.Muj psychiatr mi napsal po domluvě s mým lékařem valdoxan a chci se zeptat zda li bych mohla při špatne snášenlivosti nebo při opakujícím se ,záchvatu’ užit lexaurin nebo rivotril?Lexaurin mi už jednou při akutním stavu špatného dýchání pomohl ,ale v tu dobu jsem ještě nebrala valdoxan .Predem moc děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, oba zmiňované léky by se neměly užívat jako pravidelná medikace pro riziko rozvoje návyku, nicméně lze je použít jako výpomoc při náhlé úzkosti. Váš psychiatr Vás v tomto může dobře poučit. Držím palce.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Váš dotaz je určen spíše pro specialistu na léky. Já ani s jedním, Vami zmiňovánými léky nemám žádnou osobní zkušenost. Vím pouze, z praxe peer poradce, že klienti , kteří užívali rivotril nebo lexaurin delší dobu, měli problém s jeho vysazením. Vzniká totiž na léku závislost. Z Vašeho dotazu jsem ale vyrozumněla, že oba Vaši ošetřující lékaři jsou v kontaktu. A že po vzájemné konzultaci zvolili na Vaše obtíže lék valdoxan. Zkusila bych se zeptat přímo svého psychiatra, jak mám postuovat při akutním záchvatu. Jak se říká : "Nač chodit ke kováříčkovi, když se mohu obrátit přímo na kováře. Věřím, že se Vám v ordinaci dostane kompetentnější odpovědi, než je ta moje. Hodně štěstí a brzlou úzdravu. Katka


Zpět na seznam