Věcná otázka

Zdravím, po nalezení papírů od soudu, jsem našel důvod své nebezpečnosti, v tom že jsem v mailu uvedl že se nedivím zoufalcům, páchajícím zoufalé činy, jako třeba ten v tom OV-špitále. Přitom ale vždy uvedl že neschvaluji. Posléze se mě nejspíš pokusili zabít antipsychotiky, v lepším případě "jen" psychicky zmrzačit. To zjistím už brzy. Co říkáte na 30mg olanzapinu + něco dalšího, s tím že při projevech extrémních vedlejších účinků, dr. rozhodla zvýšit dávku!?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Váš třídílný osáhlý dotaz nese název "Věcná otázka", přitom otázka je v něm jen jedna. Ostatní je popis Vaší zkušenosti s Vaší psychiatrickou hospitalizací, kde jste přesvědčen o úmyslu zlikvidovat Vás, k tomu přidáváte útržky příběhů dalších lidí s podobným osudem, kdy psychiatrie byla nástrojem pokusuo likvidaci. Já s takovýmto zneužitím psychiatrie zkušenost nemám, peer poradkyně zjevně také ne. Pokud máte podezření na spáchání trestného činu, můžete ho ohlásit, nic jiného mě nenapadá. Co se týká dotazu na 30mg olanzapinu plus ještě něco dalšího, tak udávanou dávku, která je vysoká, lze použít za hospitalizace u mnohých akutních stavů, zdaleka nejde o dávku, která by mohla pacienta zabít. Nemohu takhle posuzovat Vaší eventuální nebezpečnost v oné době ani Vaší psychiatrickou léčbu, nicméně Vám přeji, abyste se do podobné situace už nedostal. Držím palce.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Odpovídám na váš obsáhlý třídílný dotaz jako peer poradce - tedy jako člověk s vlastní zkušeností s psychickými obtížemi. Váš dotaz je plný střípků různých příběhů a svědectví, o kterých bohužel nic bližšího nevím a nemohu se k nim tedy nijak vyjadřovat. Pokud dobře chápu hlavní smysl vašich slov, pak jste silně nespokojený s tím, jak byla poskytována psychiatrická péče vám i lidem, o kterých jste slyšel. Já sama mám s psychiatrií veskrze dobré zkušenosti, předepsané léky mi pomáhají a u své ambulantní lékařky se setkávám se zájmem a empatií. Každopádně se domnívám, že máte právo změnit lékaře, hlouběji se zajímat o svou léčbu a spolurozhodovat o tom, jakým způsobem léčba probíhá, pokud tohoto práva nejste nějakým způsobem zbaven. Přeji vám brzkou úlevu od prožívaného napětí a jen dobré zkušenosti s odbornou pomocí.


Zpět na seznam