Omlouváme se, kapacita naší poradny v této sekci je pro tento měsíc již vyčerpána, není možné vkládat další dotazy. Tato část naší poradny se opět otevře 1.7.2021.

Pokud je váš problém naléhavý, využijte některý z kontaktů zde: Jste v krizi (cmhcd.cz)

Tým poradců Stopstigma.cz


venlafaxin - n.u.

Dobrý den.Po změně AD beru 13. Venlafaxin 75mg a na spani Mirzaten 15mg. Po cca týdnu začala léčba účinkovat, ovšem cca 10. den braní Venlafaxinu se dostavil neklid, vysoký tep, tiky. Nyní, 12. den, po návšťěvě lékaře mi byl Venlafaxin vyměněn za Argofan, abych mohla tabletu půlit a do týdne očekávat případné vymizení n.u. K tomu mi byl navýšen Mirtazen na 30mg večer kvůli spánku,(nyní pociťuji n.u. Mirzatenu - po prvním dnu, což je asi normální), protože se dostavily hned po ránu, předtím, než jsem vzala první půlenou dávku Argofanu. Má prosím tato léčba perspektivu? Zejména zda je vůbec možné být na dávce cca 37mg, zda má taková léčba smysl a lze ještě očekávat vymizení n.u., tedy bušení srdce, tiky po Venlafaxinu nebo mám rovnou vyměnit ad a za jaké? Děkuji K
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, kombinace léků, kterou popisujete, je možnou variantou léčby. Reakce však může být individuální a je třeba to řešit s lékařem, který Vás má v péči a zná Vás. Antidepresiva, která jsou k dispozici, počítáme na desítky, věřím, že s pomocí Vašeho lékaře nadete léčbu, která vám sedne. je třeba v tom mít trpělivost. Držím palce.


Zpět na seznam