Vhodne AD tinnitus

Dobrý den, moc vas prosím o pomoc, před měsícem mi začal silny tinnitus. Rehabilitace krcni patere,, joga, betahistin, klidovy´ režim. Nemohu spát a paní doktorka mi predepsala Remood. Chtěla jsem se zeptat, zda je tento lék vhodný ke zmírění tinnitu nebo by jste doporučil jiný.AD. Predem moc dekuji za odpoved.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, antidepresiva sama tinnitus nezmírní, ale mohou pacientovi pomoci stres s tím spojený snášet a pomoci odvést pozornost k jiným věcem. Remood je klasické antidepresivum podporující vliv serotoninu a zmírňující úzkost, takže je možnou volbou. Nemá příliš vliv na bdělost. Záleží také na tom, kdy Vás tinnitus nejvíc. Někteří pacienti preferují antidepresiva, která podporují spánek, protože je tinnitus trápí nejvíc v noci.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji Vám za dotaz do naší poradny. Chápu, že tinnitus je nepříjemná věc, která dokáže ovlivnit náš běžný režim. S lékem Remood nemám přímo zkušenost, je možné, že Vám ho paní doktorka předepsala ke zklidnění, k uvolnění a k lepšímu spánku. Píšete, že Vám byla také doporučena rehabilitace, jóga, klidový režim apod. Lék Betahistin se používá při léčbě tinnutusu, pomáhá k prokrvení vnitřního ucha, a tím ke zlepšení krevní cirkulace a okysličení tkání. Při léčbě akutního tinnitu existují různé druhy terapie a postupů, jako návštěva ORL, neurologie, fyzioterapie, RTG nebo CT krční páteře, Betahistin, vyhnout se stresu apod. Doufám, že tyto řádky Vás mohly podpořit. Přeji hodně štěstí, zdraví a držím Vám palce k uzdravení se od tinnitusu.


Zpět na seznam