Vidiny tatínek

Přeji krásný den, obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Mám 82letého tatínka ochrnutého 8 let po mozkové příhodě na polovinu těla, tč. už jen ležící. Před 2 lety se k tomu přidaly epileptické záchvaty a před třemi měsíci vidiny, halucinace, které se stupňují. Neuroložka nám během telefonické konzultace řekla, že návštěva u ní nemá smysl,ať se poradíme s obvodním lékařem. Ten nám zvýšil dávkování Tiapridalu, ale žádná změna nenastala. Maminka, která o tatínka pečuje je už zoufalá.Tatínek je schopný celé noci křičet, máchat kolem sebe jednou rukou, kope kolem sebe, nadává a má halucinace. Nejde ho zklidnit, padne po několika hodinách, chvilku spí a vše nanovo. Na koho se prosím máme obrátit? Děkuji moc
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, má-li Váš tatínek halucinace hlavně v noci a díky tomu nespíí, pak by se měl hledat lék, který by spánek podpořil podpořil a zároveň neměl špatný vliv na epilepsii. Pomoci by Vám mohl psychiatr, nejlépe s gerontopsychitrickou erudicí.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Máte zájem i o odpověď peer poradce. Na váš dotaz se mi však z pozice peera těžko reaguje, protože s touto problematikou nemám osobní zkušenost ani nepracuji s klienty seniorního věku. Vím, že praktičtí lékaři mohou předepisovat psychiatrickou medikaci, ale samozřejmě této problematice nemohou rozumět do hloubky. Na vašem místě bych tedy možná zvážila konzultaci s psychiatrem, aby léčba byla stanovena co nejlépe, protože se jedná o problematiku gerontopsychiatrickou. Je mi moc líto, že tatínek i celá rodina musí nést takovouto zátěž. Celá situace obvykle nejvíce dopadá na pečující osoby. Proto bych vás ráda povzbudila i k péči o vaši maminku, pro kterou musí být situace nesmírně náročná. Držím palce a přeji jen vše dobré.


Zpět na seznam