Vliv antidepresiv na testosteron

Dobry pane doktore Můj dotaz zní: Mají antidepresiva vliv na testosteron? Na internetu jsem se dočetl ze užití ssri razantně snižuje testosteron. Jsem ještě ve vývinu a nechci aby uzivani antidepresiv mělo vliv na mužský hormon…opravdu ssri snižují testosteron?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, při užívání některých antidepresiv je popisovaná nižší hladina testosteronu, nicméně ta bývá také snížena vlivem psychické nepohody, jako např. deprese či dlouhodobý stres. Hladinu testosteronu lze laboratorně stanovit docela snadno, svěřte se se svou obavou Vašemu lékaři.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za dotaz do naší poradny. Jako peerka bohužel nejsem odborník na léky a hormony. Ale chápu Vaše obavy, proto bych se na Vašem místě nejspíš obrátila na odborníka – lékaře, který Vám léky předepsal. S ním byste si mohl pohovořit o Vašich obavách, může Vám poskytnout vysvětlení apod. A tak budete dostatečně informován, abyste neměl zbytečné obavy. Obzvlášť informace na internetu většinou u lidí vzbuzují větší obavy než je skutečnost. Přeji hodně štěstí a zdraví.


Zpět na seznam