Volnočasové aktivity pro lidi s duševním onemocněním

Dobrý den, děkuji za odpověď na můj předchozí dotaz, psal jsem vám ohledně toho, že mám schizofrenii a chtěl bych se seznámit s nějakou slečnou. Doporučil jste mi volnočasové aktivity pro lidi s duševním onemocněním ovšem, rád bych věděl, jak se na takové volnočasové aktivity přihlásit. Můžu tam přijít, aniž bych byl doktor nebo pacient? Je to akce na kterou může přijít kdokoliv? Tady je kdyžtak můj první dotaz na, který navazuji: https://www.cmhcd.cz/stopstigma/poradna/psycholog/schizofrenie-seznameni/
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Vy jste svůj předchozí dotaz směřoval na psychologa, který Vám pak odpověděl, ale to nevadí. Volnočasové aktivity pro lidi s duševním onemocněním často provozují neziskové organizace, které působí v oblasti sociálních služeb a zabývají se psychosociální rehabilitací. Záleží na možnostech regionu, kde žijete. V Čechách je takovou organizací např. Fokus, ale jsou i další.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Pracuji jako peer konzultantka v Centru duševního zdraví, které je součástí organizace poskytující lidem s duševními obtížemi nejrůznější formy pomoci a podpory. Mezi tyto formy podpory spadají třeba i různé skupinové aktivity, ve kterých je možné potkat lidi s podobnými potížemi a neformálně se s nimi seznámit. Na některých aktivitách se povídá, na jiných se třeba společně výtvarně tvoří, hrají deskové hry nebo se jde společně na výlet. Nevíme, odkud jste a jaká je ve vašem bydlišti dostupnost služeb pro lidi s psychickým onemocněním. Nejlepší by bylo asi vyhledat takovou organizaci a zajímat se o dění kolem ní. Tyto aktivity mohou být součástí sociálních služeb, nebo třeba svépomocné - zřizované klienty samotnými. Každá skupina má vlastní podmínky pro přijetí nových členů - ale to byste se už dozvěděl přímo od nich. U nás v organizaci svého času dokonce probíhala skupina vysloveně zaměřená na seznamování se. Držím palce a přeji jen vše dobré.


Zpět na seznam