Vyhýbavá porucha osobnosti

Dobrý den, je mi 22 let a trpím vyhýbavou poruchou osobnosti na kterou mám invalidní důchod 3. stupně. Díky mé "nemoci" jsem úplně odříznut od veškerého dění, kontaktů a hlavně přírody kterou mám tak rád. Stav je ještě více umocněn tím že bydlím na bytě a jsem tak celý den zavřený v jedné místnosti. Rád bych se zeptal zda jsou nějaké možnosti, jak dát svému životu smysl ? Strašně rád bych dělal něco co by mě alespoň trochu naplňovalo s kontaktem k přírodě. Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, lidem s podobnými problémy, kteří trpí úzkostmi, může účinně pomoci psychoterapie, o které se též zmiňuje peer konzultantka. Nasměrovat na ni by Vás měl být schopen i psychiatr, který Vás má v péči.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s vyhýbavou poruchou osobnosti nemám vlastní zkušenost. Obrátila jsem se na kamarádku, která trpí rovněž poruchou osobnosti. Ta Vám doporučuje svépomocnou skupinu lidí se sociální fóbií (SFinga), která organizuje přednášky, svépomocná setkávání apod. Pobytové akce, výlety a další programy pořádají různá sdružení v Praze i v republice, zkuste hledat na internetu.Přeji Vám hodně štěstí, věřím, že se Vám podaří najít smysl života a být více v kontaktu s přírodou i lidmi.


Zpět na seznam