výkyvy nálad živé sny

Dobrý den mám dotaz ohledně dcery je jí 16let mám výkyvy nálad a živé sny zdá se jí že nás chce někdo vyloupit veme nůž a jde všechny bránit a má problemy i ve škole lidi jí lezou na nervy tak nevíme co se děje děkuji za odpověd
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, je to příliš málo informací, abychom mohli dělat třeba i předběžné závěry o tom, co se děje. Je třeba se podrobně ptát, jaké problémy má Vaše dcera se spolužáky, co ji v této složité vývojové etapě trápí, jaký máte vzájemný vztah, jak je to detailně s jejími živými sny a změnami nálad atd. K tomu Vám může pomoci psycholog, který má praxi s dospívajícími dětmi, popřípadě je možné se obrátit na školního psychologa či příslušnou pedagogicko-psychologickou poradnu, kde vám mohou pomoci se zorientovat a nastínit, jak dál.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. S potížemi, které popisujete, nemám jako peer poradce žádnou osobní zkušenost. Navíc psychické obtíže u mladistvých je specifická záležitost sama o sobě. Laickým pohledem si říkám, že pokud psychické výkyvy u vaší dcery zasahují i do spánkové hygieny a fungování ve škole, jsou opravdu závažněho rázu a je potřeba je začít řešit. Dcera si své potíže možná není schopna plně uvědomit a o pomoc si říct. Nevím, zda jste už společně navštívili nejakého dětského psychologa, byli v pedagogické poradně, nebo situaci řešili ve škole s třídním nebo výchovným poradcem? Ti všichni by vás mohli nasměrovat k účinné pomoci. Jistě by se ulevilo nejen vaší dceři, ale i vám. Přeji hodně štěstí!


Zpět na seznam