Vyléčená deprese ?

Dobrý den, je možné, abych se vyléčila z těžké rekurentní deprese? Jsem po léčbě ect pul roku a mám se báječně. Během pár měsícu nastal totálni obrat.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jeto možné, resp. je možné dosáhnout dlouhodobé remise. Je fajn, že se cítíte dobře, nicméně půl roku není ještě až tak dlouhá doba. Užívejte si to a zvažte, zda není čas na psychoterapii, kde byste mohla souvislosti svých depresí lépe pochopit, jak doporučuje také peer poradkyně. Také je dobré zůstat v kontaktu se svým lékařem.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, zkušenost s touto léčbou nemám, ale pokud vám udělala dobře, tak si to užívejte a nepochybujte. Mně trvalo zbavit se deprese několik let terapie, jsem za ni vděčná, mnoho jsem díky ní pochopila a naučila se lepšímu způsobu prožívání světa a sama sebe v něm. Což mě deprese také zbavilo. Ale kdyby mi tenkrát někdo nabídl rychlou cestu, jakou jste mohla využít vy, neváhala bych a přijala. Před psychoterapií jsem vyzkoušela několik alternativních metod právě proto, abych se dlouhé cestě vyhnula. Přinesly mi vždy částečný vhled a krátkou úlevu, ale trvalé výsledky ne. Takže pokud se cítíte báječně (a to už dost dlouho), věřte svým pocitům, vychutnávejte si tu úlevu a nevracejte se k minulosti, která je za vámi. Snad jen kvůli vnímání toho úžasného rozdílu. Pochybnosti patří k tomu, co už máte za sebou. Teď si jimi život nekazte :o)


Zpět na seznam