Vymena kventiaxu 50mg za Amisulfid Mylan 50mg

Dobry den mam dotaz byl mi vymenen lek kventiax za amisulprid Mylan kvuli pribirani ale divam se ze se znnej taky pribira..Myslite ze je mezi temi leky rozdil v tomhle? Protoze pan doktor mi rikal ze se z tech druhych leku nepribira
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, po obou lécích se uvádí, že přibírání na váze je možné, je to individuální. Ani jeden z nich nepatří k těm, po kterých se přibírá hodně. Vhodná je též konzultace s nutričním terapeutem.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. S léky, které uvádíte, nemám žádnou osobní zkušenost. Zprostředkovaně od svých klientů vím, že po některých psychiatrických lécích mají také tendenci přibírat na váze, někdy i poměrně hodně. Své potíže s přibíráním pak obvykle řeší stejně jako vy - snaží se domlouvat se svým psychiatrem, zda by daný lék nešlo vyměnit za jiný, který by uvedené vedlejší účinky nezpůsoboval. Nebo alespoň ne v takové míře. Pokud je něco uvedeno jako možný vedlejší účinek v příbalovém letáku, není jisté, že takto bude lék působit konkrétně na vás. Asi nezbývá, než to vyzkoušet. Zároveň mně osobně pomáhá pohyb a dobré stravovací návyky. A to nejen na udržení váhy, ale také na stabilnější psychický stav. Pokud se hledání vhodnějšího léku u vás spojí se zdravým životním stylem a aktivním přístupem k životu, věřím, že se budete ve svém těle cítit lépe a negativní vliv léků na přibírání by nemusel být tak velký. Držím vám palce a přeji jen vše dobré.


Zpět na seznam