Výměna léků

Dobry den, chtěla jsem se ješte zeptat když beru kventiax 50mg a odpověděli jste mi že je v kazegorii střední co se týká zvyšování hmotnosti ( oproti např. zyprexe která je vysoká) nedal by se kventiax nahradit nějakou nižší kategorii? Jsem už z toho přibírání neštastná a příjde mi že ty léky spomalují metabolismus.Neboť při stejné stavbě jídla i pohybu mám 30kg nadváhu a když se začnu hýbat a jíst zdravě max zhubnu 7kg a níž už to nejde..A ještě kdyby nebyla náhrada léku možná , pokud by mi lékař snížil davku např. na 20mg tak by se tím snížilo taky přibirání než když beru těch 50mg? Děkuji za odpovědi
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nemohu po internetu doporučovat jednotlivé léky. Za prvé neznám Vás ani Váš stav, za druhé je pak reakce na jednotlivé léky individuální. Toto je třeba důkladně probrat s lékařem, ktrerý Vás má na starosti. Někteří mí pacienti udělali dobrou zkušenost s nutričním poradenstvím, které krom jídelníčku řeší také zdravý životní styl.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Nárůst hmotnosti po lécích je velice nepříjemný. Sama to dobře znám. Užívám dlouhodobě Zyprexu a z nízké váhy jsem se za několik měsíců dostala do nadváhy. O změně léků se u mě neuvažuje, protože mi jinak dobře působí. Zbývá mi tedy pohyb a hlídat si jídlo. Ale je to velice těžké. Musím být mnohem přísnější, než když jsem léky neměla. Ale jinou cestu nevidím. Přímo s Kventiaxem zkušenost nemám, jistě poradí lékař. Hezký den.


Zpět na seznam