Vysazení antidepresiv

Dobrý den, prosím o radu. Kvůli problémům s vyhžezlými ploténkami v bederní a krční oblasti a chronické bolesti mi byla nasazena antidepresiva. Brala jsem je dohromady 4 roky a v průběhu této doby mi byla různě vystřídána, jelikož se mi projevilo velké množství negativních účinků na různé druhy ADP, jako např.silné srdeční arytmie, třes těla, křeče, po některých ADP jsem měla takovou reakci, že jsem musela být hospitalizována. Chvíli zkoušeli doplnit neurolem na zmírnění, ale potřebovala jsem takovou dávku, že jsem nemohla pracovat, protože jsem pořád usínala. Antidepresiva mi proto byla vysazena, ale ze dne na den. Je to již 10 dní, co je neberu, ne, že bych se cítila nějak špatně, ale trápí mě pocit na zvracení, mírný třes, točení hlavy a divný tlak v očích, jakoby mi při otočení ze strany na stranu ty oči lítaly sem a tam a přeskakoval obraz. Může to být způsobeno nějakými abstinenčními příznaky nebo spíše těmi problémy s krční páteří? Na večer si proto beru zatím Lexaurin 1,5 než se stím srovnám, abych se trochu vyspala a zkusila jsem nasadit CBD olejíček. Díky za odpověď a přeji pěkný den, L.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nepíšete, jaká antidepresiva Vám byla vysazena a v jaké dávce jste je užívala. Syndrom z vysazení antidepresiv se může projevovat podobně, souvislost s poruchou krční páteře tu může být také, obrátiil bych se na lékaře, který Vám antidepresiva ordinoval, nevím, zda to byl psychiatr či neurolog.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Pokud mohu říci z mé zkušenosti s léky ADP, tak jejich vysazování nebo navýšení probíhalo postupně. Lékař mi řekl, jak dlouho mám tu nebo onu dávku ubírat (navyšovat), aby si organismus zvykal pozvolna. Je to přeci jen zásah do organismu a někdy to i trvá, než si naše tělo na změny zvykne. Ve Vašem případě je možné, že tělo si teprve zvyká na fungování bez léků, které jste předtím brala delší dobu. Pokud Vás trápí pocity, jak jste je popsala, tak bych se asi zeptala lékaře, který Vám doporučil ADP vysadit. S ním můžete probrat aktuální stav, Vaše pocity a co to způsobuje. Myslím, že Vám může vysvětlit, co se děje a případně něco doporučit ke zlepšení stavu. Doufám, že jsem Vám byla touto odpovědí nápomocná. Přeji hodně zdraví a brzké uzdravení.


Zpět na seznam