Omlouváme se, kapacita naší poradny v této sekci je pro tento měsíc již vyčerpána, není možné vkládat další dotazy. Tato část naší poradny se opět otevře 1.7.2021.

Pokud je váš problém naléhavý, využijte některý z kontaktů zde: Jste v krizi (cmhcd.cz)

Tým poradců Stopstigma.cz


Vysazení prášků

Dobrý den, potřebuji poradit. Vysadila jsem antidepresiva a ty stavy byli tak příšerné, že jsem to nemohla vydržet a opět jsem si je vzala. Chtěla bych vědět, jak dlouho budou trvat ty příznaky z vysazení, nechci je brát celý život.Dávky jsem snižovala, děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, příznaky z vysazení antidepresiv normálně odeznívají během dnů až několika málo týdnů, pokud se vysazení dělá postupným snižováním dávek během měsíců, měly by se minimalizovat. Příznaky z vysazení se někdy ale zaměňují za opětovné propuknutí potíží, pro které byla antidepresiva nasazena, tehdy je pak třeba v léčbě pokračovat, zvážit další alternativy - psychoterapii. V tomto by Vám měl být nápomocen ten, kdo Vás léčí.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, řekla bych, že důsledky vysazování antidepresiv a intenzita příznaků z vysazení je individuální a že také záleží na tom, jakým způsobem léky snižujete. Můj psychiatr mi při vysazování antidepresiv poradil snižovat léky nejprve tak, že si je občas jakoby zapomenu vzít. Málo často a nepravidelně. Po nějaké době mi doporučil přejít na pravidelnost a brát je třeba tři krát týdně, pak dvakrát týdně a tak dál, až do úplného vysazení. Žádné vedlejší negativní příznaky jsem přitom nepociťovala. Nevím, zda je to standartní postup, ale mně zafungoval dobře. V každém případě bych se na Vašem místě poradila s Vaším psychiatrem a alternativní možnosti způsobu snižování dávek probrala s ním. Věřím, že najdete vhodný postup. Držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam