Vysazení strattera

Dobrý den, prosím o radu ohledně léků strattera.Mému synovi byla ve 13 letech ADHD,trpěl úzkosti,byl nasazen lék strattera. Dlouhodobě bere 100 mg. Náhodou jsme mu před měsícem naměřili vysoký krevní tlak a tep,byli mu provedeno kardiologické vyšetření (holter, odběry,...) Se závěrem: průměrný tlak150/100,tep 110, četné KES, doporučení bylo vysazení strattery a opětovné kontrolní vyšetření ke konci února.Jeho psychiatrička je jiného názoru, léky mu odebrala na 60 mg (2 měsíce),pak 40 mg (2 měsíce) a až pak vysazení. Má obavy z okamžitého vysazení,syn navíc maturuje. Prosím o radu,jak postupovat, bojím se o synovi srdíčko,ty velice patrné extrasystoly mě děsí.Každý lékař má na to jiný názor.Děkuji za odpověď.D.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Strattera je u některých kardiálních poruch kontraindikací, což zahrnuje i závažné arytmie. Ale asi by bylo nejlépe, kdyby se psychiatrička Vašeho syna spojila s jeho kardiologem a zkusili se domluvit, co je možné. Má-li pacient somatické i psychické potíže a je-li jeho medikace problematická, měli by odborníci, kteří o něj pečují, být v kontaktu.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Jako peer poradce odpovídám na vložené dotazy čistě na základě své osobní zkušenosti s psychickými obtížemi a se zotavováním se z nich. Nejsem tedy lékař a nemohu se nijak vyjadřovat k účinkům a k užívání medikace. V tomto ohledu vás musím odkázat na svého odborného kolegu v poradně a především na ošetřující lékaře vašeho syna, jejichž úsudku jeho léčba podléhá. Jako matka však zároveň rozumím vašim obavám i vaší nejistotě, když se vám dostává od lékařů protichůdných názorů. Je skvělé, že se o možnosti léčby vašeho syna takto aktivně zajímáte a spolu s vámi věřím, že lékaři budou schopni celou situaci odborně posoudit ku prospěchu syna a s ohledem na jeho zdraví. Nastavování léčby tak, aby se neřešily psychické potíže na úkor tělesného zdraví člověka, je mnohdy tvrdý oříšek. Držím vám palce a synovi přeji odeznění potíží a úspěšné zvládnutí maturity.


Zpět na seznam