Vyšetření štítné žlázy

Dobrý den, bývá součástí psychiatrického vyšetření také vyšetření štítné žlázy, když hypo/hyper-thyreoza může mít projevy jako deprese či úzkost? K mému překvapení moje psychiatrička toto vůbec neřeší, s tím, že to přísluší praktickému lékaři. Děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, psychiatr toto vyšetření ve formě odběrů indikovat může, pakliže při vyšetření zváží, že štítná žláza může hrát v příčině potíží roli. To se může stát dost často, zejména u poruch nálady , úzkostných stavů apod. Indikace vyšetření přísluší tomu lékaři, který možnou souvislost potíží vezme v potaz. Psychiatr laboratoř štítné žlázy může doporučit stejně, jako praktický lékař.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Psychiatra jsem poprvé navštívila před osmi lety a vyšetření štítné žlázy se neřešilo. Vzhledem ke zdravotnickému vzdělání jsem se na vyšetření domluvila sama se svou praktickou lékařkou. Zároveň byla zjišťována přítomnost borrelie a vzhledem k rodinné anamnéze i celiakie. Zdá se mi, že by pro Vás bylo nejsnazší domluvit se na nějakém komplexním vyšetření se svým praktickým lékařem. Ať se daří!


Zpět na seznam