Vysledky testu

Dobrý den, Bratr má nasledujici diagnózu: Na EPQ vysoká tendence k psychotismu a impulzivite. Průměrná hodnota u neurotismu a extroverze. MMPI průměrně skóre schizofrenie, vysoké skóre u mánie. PDQ- schizotypalni a obsesivni jednání Dotaz: znamená to, ze je i schizofrenik? Předpokládám, ze výše uvedena diagnóza je velice vážná. Jaká je prognóza?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, výsledky podobných testů zdaleka nevypovídají o schizofrenii, mohou ukazovat na skryté dispozice v osobnosti. Má-li Váš bratr obavy o svůj psychický stav, může navštívit odborníka, vyšetření napoví více. o prognóze, která je velmi mindividuální, není čas teď spekulovat, protože Váš bratr může být zdráv.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, na odbornou část dotazu musím nechat odpovědět lékaře. Ale i kdyby váš bratr měl schizofrenii, není to konec světa. Jak se dá zjistit na stránkách naší poradny, i s touto diagnózou se dá žít dobrý a plnohodnotný život. Je určitě důležité mít dobrého lékaře, se kterým se dá vše bez obav probírat, nebát se s ním hovořit otevřeně o lécích i jejich negativních účincích a hledat optimální nastavení medikace. Může být také velmi užitečné využít zkušeností některého peer pracovníka ve vašem okolí, který má stejnou diagnózu a může poradit i dát naději přímo z vlastní zkušenosti. Držím palce, ať se i vašemu bratrovi podaří poruchu poznat a naučit se s ní žít spokojený život, ať už je jakákoli.


Zpět na seznam