vztek nebo únava

Dobrý den, poslední dobou mám silný vztek, únavu, bolesti hlavy(ne moc), nesoustředěnost, neorganizovanost,ztráty paměti krátkodobé a vracení té dlouhodobé i v detailech, štve mě to na co všechno hnusného sem zapoměla a kolikati lidem sem důvěřovala jenom proto, protože sem si myslela že je to paranoia ale ve skutečnosti tam byla pravda akorát to bylo jinak někdy si připadám naivní a nejraději bych někoho zabila ale nejde mi to což je fajn,dřív mě každý mohl vydírat snadno ale už to nejde,bych si potřebovala zařvat, nebo bohužel i zavrčet nebo štěkat, ale je to divny tak to nedělám, stejně ty hlasy trošku mám šustí to v té hlavě,a pak to štěkání trochu slyším i to řvaní a pokud si nezařvu tak mi to nadává spíš mě, já potřebuju si jenom zařvat někdy vidím fleky(modry fialaovy černy,bíly kazy všechno mě svědí a někdy mi i před očima problikne stín(z leknutí vlastního nebo nevnímám a vidím něco málo navíc)trpím strachu ze tmy nebojím se že se to zhomtní ale i tak se bojím,navíc bych spíš brala léky v čr neregistrované pro jistotu kdyby to byl nějaký ten druh otravy, jestli je možny že pak ty hlasy jdou z hrudi nebo ust a nikdo to neslyší jenom já a žijí si vlastním životem sou to blbosti a paralizují mě a snaží se mě posednout třeba ruku a nejde jim to naštěstí, třeba naposledni chcípni(šeptání) třeba ve tři v noci a ještě mě chvilu ser!, chcípni bylo cizí a to ser moje tak nevím, většinou ale jenom měníjou okolní šumy za jiny,
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, únava a vztek se mohou vyskytovat současně a z toho mohou vyplývat další nepříjemné stavy, jako např. nesoustředěnost. Vaše další nepříjemné prožitky, např. hlasy, již nejsou úplně obvyklé. Vlastně nevím, na co se ptáte, zda se léčíte apod. Možná by Vám pomohlo, kdybyste si o tom mohla s někým promluvit. To je možné v rámci odborné péče (psyholog, psychiatr), nebo v rámci sdílení prožitků s lidmi, kteří zažívají podobné věci, zkuste se podívat na http://www.slysenihlasu.cz/.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za dotaz do naší poradny. Z Vašeho detailního popisu potížích vnímám, že zažíváte nelehké stavy, které ovlivňují Váš běžný život, den a noc. Na druhou stranu bych ocenila, že se pokoušíte jim nějak vzdorovat, držet je v mezích. Také píšete o různých pro Vás nepříjemných pocitech, s kterými se zrovna potýkáte. Pokud by se jednalo o tzv. bilancování nad minulostí (vracení se myšlenek a situací z minulosti), asi bych Vám doporučila soustředit se spíše na přítomnost a blízkou budoucnost a hlavně i na to, co se Vám opravdu zrovna daří. Vlastně se zaměřit na ty dobré stránky sama sebe a činnosti, které mohou potěšit, dodat radost, klid namísto vzteku nebo nesoustředěnosti. Sama tyto nápady u sebe praktikuji a mohu říci, že mi to pomáhá i v odpoutání se od negativních pocitů, stavů apod. K tématu „vykřičet se“ se nabízí možnost, vyjít si na procházku do lesa a beze svědků se tam pěkně od plic vykřičet, vypustit to negativní ven z těla. Píšete o hlasech, které Vám poroučejí, o strachu ze tmy, nutkavých myšlenkách apod., nejspíš bych Vám doporučila, obrátit se na odborníka (psychiatra, psychologa), který tomu rozumí více než já. Vlastně nepíše, zda docházíte k lékaři nebo co Vám pomáhá s dlouhodobým účinkem (jako např. léky, aktivity apod.). Doufám, že i tak jsem Vám mohla pomoci a přeji hodně štěstí a zdraví. Držím palce, ať se Vám daří, překonat tyto obtíže a tím prožívat spokojené, klidné dny.


Zpět na seznam