Zájem o sex

Beru už rok prášky 300 mg na středně těžkou depresi a chci se zeptat, jestli to může ovlivňovat moje sexuální potřeby. Kdysi byl sex úplně boží, ale teď se mi znechucuje. Jakýkoliv dotyk mi vadí a taková ta nažhavenost je jen velmi ojedinělá. Láska a zamilovanost se mi vyhýbá obloukem a místo toho radši pracuju a učím se. Mám přítele už 3roky. Může to být způsobeno léky nebo mám prostě takové období jako je třeba krize v raném věku?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nepíšete, jaká antidepresiva užíváte, ale řada z těch nejčastěji předepisovaných, možná i většina, může sexuální touhu, neboli libido, snižovat. Ne u každého, ale patří to k relativně častým vedlejším účinkům. Zda je tomu tak právě u Vás nevím, asi by Vám dal přesnější odpověď psychiatr, který Vás léčí.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Mám-li popsat vlastní zkušenost, zažívala jsem to co vy, ale více než na léky jsem reagovala na svůj duševní stav. Léky jsem měla několik let v podstatě stejné, ale první rok jsem si připadala jako robot. Necítila jsem nic příjemného, jen úzkosti a bolest. Časem jsem se ale začala zlepšovat a s tím se mi navracela i chuť k sexu. Několik let chodím na psychoterapii a velmi mi to pomáhá. Doporučovala bych Vám svěřit se odborníkovi ve Vašem okolí. Věřím, že Vám pomůže!


Zpět na seznam