Zamyšlení

Vážení psychiatri a psychologové a terapeuti..... dnes vám chci říct jednu pravdu. 25 let trpím bolestmi, úzkostí, třesu jak ratlik, mám deprese....25 let to je pěkný kus života. A jak jste mi pomohli? Nějak a něčím. Hrajete si na doktory , berete 2000,- na hodinu, jediné co dokážete je že lžete lidem, to vaše ono se to spraví, to bude dobrý, musíš vydržet. 25 let už poslouchám tyhle řeči a dalších 20 let to podle vás mám vydržet. To je fakt super! Číňané před 2000 lety věděli jak pomoct lídem a už tenkrát věděli že když dají jehlu do nohy tak tim ovlivní aspoň na chvíli mozek. A neměli žádnou vědu, žádný laboratoře. A co jste vymysleli vy ??? Nic nejaké tablety které neleči. K čemu vlastně jste??? Aby jste seděli ve svém křesle brali velké peníze???? Kde je ta pomoc? Všechny obory lékařství dokáží léčit, vymýšlejí, improvizuji. Proč jste odpůrci eutanazie???? Vy by jste měli být první kdo to bude prosazovat!!! Žít se dá bez všeho ale ne bez dobré mysli. Proč slibujete??? Řekněte rovnou je celoživotní! A pak si člověk vybere jestli žít a trpět nebo se zabít. Jděte do hajzlu!! Když vidíme psa trápí tak ho taky utratime ať se netrápí. Je nám ho líto. Ale vám asi lidska důstojnost nic nerika. Dvaceti pet let chodím se slzama v očích. Kde mam brát sílu!!!! K čemu vás vy odborníci máme????
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, krátká reakce na Vaše zamyšlení. Je smutné, že Vám léčba nepomohla, dost možná se tím trápili i odborníci, kteří Vás měli v péči. Vy ze své nespokojenosti, která vyplývá z Vaší subjektivní zkušenosti, vytváříte obecný princip, tedy že psychiatrie a psychoterapie jsou k ničemu. Tak tomu ale není. Mnohým lidem léčba, při níž specialisté nedostávají 2000,- za hodinu, pomohla, jak to mimochodem dokládá i reakce peer poradkyně.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Pokusím se vám odpovědět. Jsem pacient i svého druhu terapeut. Pracuji zejména v neziskové organizaci, která poskytuje podporu lidem s psychickými obtížemi šířeji řečeno, úžeji lidem s duševním onemocněním. Dnes jsem vstávala před 6h a vrátila se z práce kolem 18h. Byl to náročný den. Řekla bych, že přituhuje. Ve světě řádí korona vir a venku mrzne. Mnozí lidé potřebují psychickou podporu, někteří také proto, že přicházejí o své blízké, jiní zahřát, najít byt, práci, dostat se z ulice. Dělám, co můžu. Vím, že nedokáži vše a že mohu udělat chybu a to se prosím týká prakticky všech profesionálů, kteří pečují o duševní zdraví jiných. I my jsme lidi. Z toho, co píšete soudím, že máte špatnou zkušenost s péčí o vaše duševní zdraví. Nezapomínejte prosím, že z části jsme za své duševní zdraví zodpovědní sami, zejména my dospělí. Že také záleží, jak se člověk staví k terapii, zda vůbec umí přijmout pomoc, zda dokáže spolupracovat s tím, kdo ho léčí, koho si také vybírá za terapeuta, má-li na výběr, apod. Musím říci, že znám mnoho psychiatrů, mnoho zdravotních sester, psychologů i sociálních pracovníků jejichž práce si nesmírně vážím, mnozí z nich mi velmi pomohli. Člověka profesionála pracujícího v oblasti duševního zdraví, kterému by patřila vaše slova znám na světě jen jediného a to mu ještě hodně křivdím, protože vzdor vašim představám ani on nebere 2000 na hodinu.


Zpět na seznam