Závislost

Dobrý den, Léčím se na Poruchu osobnosti, a beru léky 10 mg Citalec+ Valproat 500 mg ráno.Večer Nykob 20 Mg + 500 mg Valproat, a občas cca jednou za 3 dny 1mg Rivotrilu cca poslední 3 měsíce. Chci se zeptat jak dlouho Rivotril působí? A Jestli je možné abych už byl na Rivotrilu závislí? Je mi 32 let a Vážím 89 Kg. Popřípadě, jak Rivotril snižovat a co třeba z výše uvedených léku navýšit. Předem Děkuji za odpověd .
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Rivotril má eliminační poločas poměrně dlouhý, jsou to desítky hodin. Pocit subjektivní úlevy je ale samozřejmě kratší, cca 6-12 hod. pokud jednou za btři dny užijete jeden miligram, tak se o závislosti mluvit nedá. O nastavení ostatních léků je třeba se domluvit s Vaším psychiatrem. Co se týká léčby poruch osobnosti, tak by tam měla hrát hlavní roli psychoterapie, kde byste možná přišel na to, co se děje, když si Rivotril musíte vzít a naučil se takový stav zvládnout jinak.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s Rivotrilem mám dlouhodobou a řekla bych vesměs pozitivní zkušenost. Užívala jsem ho několik let na noc (půlku 0,5mg), a příležitostně v případě úzkosti nebo neklidu. Byly období, kdy jsem tento lék neužívala vůbec a nikdy jsem neměla problémy s pocity závislosti apod. Může to být zřejmě individuální stejně jako to, jak dlouho Rivotril působí. Co se týče druhé části otázky, většinou jsem snižovala či vysazovala Rivotril tak, že jsem si jej čím dál častěji zapomínala vzít. S ostatními léky, které užíváte, nemám zkušenost. Držím Vám palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam