Zeldox a ospalost

Dobrý den, mám něco přes týden Zeldox na schizofrenii, jsem po něm však celkem ospalý a kognitivní schopnosti jsou řekl bych horší, rád bych tuto situaci vylepšil, doma mám ještě Citalec, ale u toho jsem si našel že by měl prodlužovat spolu se Zeldoxem Qt interval, aripiprazol který mám také doma mi spíše způsobuje úzkosti. Mám ještě počkat na plný účinek Zeldoxu a snad vylepšení kognitivních schopnosti a vymizení ospalosti, nebo si mám říci o jiný lék? Rád bych se ale vyhnul např. akatizii. Díky
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, ospalost, kterou tento lék může vyvolávat, během léčby většinou ustoupí. týden je krátká doba. Poraďte se o tom se svým psychiatrem, stejně jako o dalších možnostech medikace, ale jak říkám, týden je opravdu krátká doba. Držím palce.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, nemám žádnou zkušenost s léky, které užíváte, či máte k dispozici. Na Vašem místě bych nějakou dobu ještě počkala, zda se negativní příznaky způsobené užíváním Zeldoxu nezmírní. Pokud ne, konzultovala bych další možnosti medikace s Vaším ošetřujícím lékařem. Držím Vám palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam