Zeldox

Dobrý den, užívám dlouhodobě Sulpirol200mg a Leponex25mg, pan doktor mi teď předepsal Citalopram a Zeldox. Citalopram na mě působil asi dobře, Zeldox 40mg jsem měla zatím 2x a špatně po něm spím. Nevím, jestli se to může nějak upravit. Zdá se mi, jak by ten Zeldox působil proti Citalopramu, který mě nějak zklidňoval, to je tedy můj subjektivní dojem. Zeldoxem chtěla pan doktor na hradit Sulpirol a Leponex, kvůli tomu, že způsobují sexuální dysfunkce.Říkal mi, že pokud by mi je Cipralex způsoboval, zkusí jiné antidepresivum, které toto tolik nedělá. Po tom Zeldoxu tedy hůř spím a je ve mě asi i neklid. Myslíte, že se to může časem spravit? Pan doktor mi mění léky kvůli těm sexuálním dysfunkcím, chtěla bych se také zeptat, jestli je Zeldox způsobuje méně, než Sulpirol a Leponex, také bych se chtěla zeptat, jestli způsobuje méně zvýšení cholesterolu, lipidů, glukózy a také mám zvýšenou kyselinu močovou.Děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, co se týká sexuálních dysfunkcí, tak ty nejčastěji zpoůsobuje Sulpirol, ale i Citalopram. Citalopram a Zeldox se mohou při společném užívání významně ovlivňovat. Konzultujte toto se svým psychiatrem podrobně, je to důležité.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Z pozice peer poradce nemohu nabídnout odbornou radu ohledně užívání a vedlejších účinků léků. To může pouze lékař. Sama však mám zkušenost s tím, jak obtížné někdy bývá hledání ideální medikace a kolik trpělivosti a důvěry vůči lékařům to vyžaduje. Je skvělé, že se o svou léčbu takto aktivně zajímáte a hledáte odpovědi. Základem je otevřená komunikace s vaším ošetřujícím psychiatrem. Máte právo na informace, máte právo se ptát a podrobně se zajímat o léky, které berete. Věřím, že se vaše spaní brzy upraví a budete znovu schopna dobře spát. Sama mám s poruchami spánku zkušenosti a vím, jak je nespavost vyčerpávající. Přeji vám pevné zdraví a také co nejlépe nastavenou medikaci.


Zpět na seznam