Ziprasidon nebo Abilify? Bupropion nebo?

Dobrý den, Beru ziprasidon 40 mg, citalec 20 mg, prothiaden 25 mg, trpím obezitou, už sem se smířila s tím, že musím jíst jenom zdravě, už sem se smířila s tím, že vynechám i to zdravé a nahradím jiným zdravým co má měně kalorií, chci se hýbat, ale mám nějaké problémy, zítra jdu k neurologovi, snad mi pomůže, asi ne. Nevím jaký je rozdíl mezi ziprasidonem a abilify z hlediska "hubnutí" protože se potom všem v podstatě stejně tloustne, zajímá mě jen ten rozdíl a taky rozdíl mezi těmito dvěma co se týče nežádoucíh účinků a toxicity a tak, taky záleží na miligramech, u toho abilify je to max 30, nevím,a ještě mě zajímá jestli je dobré vyměnit ty léky co mám na depresi za Bupropion a jestli není nebezpečný z hlediska jiných nežádoucích účinků, větší pravděpodobnost nežádoucích (nežádoucí zhubnutí mě nezajímá) jestli nemá a tak, děkuji předem za odpověď, protože se v tom ztrácím a nevím už ani co je co, co pravda a lež ...
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, toto je otázka, na kterou by Vám měl pomoci hledat odpověď psychiatr, který Vám léky ordinuje. Abilify a ziprasidon patří mezi účinná antipsychotika, která sice nějaké vedlější účinky mají, ovšem přibírání na váze k těm typickým zrovna nepatří. Někdy se může přibírat po některých antidepresivech, další mají ale jiná potenciální rizika, proto je třeba, aby léčbu ordinoval lékař, který o pacientovi ví více.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, vaše otázka zcela správně směřuje k psychiatrovi, ale já vám po pravdě nedokáži odpovědět. Taky jsem po medikaci přibrala. Snažím se jíst pravidelně a hodně snídat, což mi dodává energii, kterou během dne spálím. Moc vám držím palce, abyste se v budoucnu nemusela s obezitou trápit.


Zpět na seznam