Změna léků

Dobrý den,dlouhodobě užívám Seropram(cca 10 let) ,momentálně v dávce 30 mg. Dr.doporučila z důvodu neefektivnosti změnu medikace. Ze dne na den přejít na Fluzak. Mám panickou úzkost z léků a bojím se ,jestli je tento přechod ok. Nemusí se léky vysazovat postupně? Je možný takovýto náhlý přechod? Děkuji,Iva
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Fluzak patří do stejné skupúiny jako Seropram. Seropram se z těla vylučuje poměrně rychle, takže v tom by neměl být problém. Vaše lékařka by Vám měla vysvětlit vše dopodrobna.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Na nové léky jsem, také z důvodu neefektivnosti, předcházela mnohokrát. Mívala jsem všechny možné nežádoucí účinky a přechod z jednoho léku na druhý byl pokaždé postupný a trval dva týdny. Jakmile jsem začala snižovat dávku jednoho léku, postupně jsem navyšovala dávku druhého. Měla jsem přesné rozložení dávek rozepsané od své lékařky. Doporučila bych Vám toto s Vaší lékařkou zkonzultovat. Vysvětlete jí své obavy a Vaši potřebu postupného přechodu z jednoho léku na druhý. První týdny nebudou lehké a je možné, že ten správný lék neobjevite hned na poprvé. Ale vytrvejte. Také jsem měla z léků hrůzu, ale bez nich bych se nedokázala postarat ani o sebe, ani o svou rodinu a jsem za ně vděčná. Přeji Vám vše dobré!


Zpět na seznam