Zmena liekov

Dobry den. Boli mi zmenene lieky zo ssri na snri, mam ich vymenit zo dna na den. Mam z toho strach. Nemozem mat po nahlom vysadeni ssri syndrom z vysadenia? Ake neziaduce ucinky mozem pri tejto zmene ocakavat? Moja doktorka povedala ze ziadne no nejak tomu neverim.dakujem
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den SNRI jsou tzv. duální antidepresiva a tedy zastávají i funkci SSRI, zjednodušeně řečeno. Nežádoucí účinky jsou individuální, o tom Vás musí podrobně poučitlékař, který Vám medikaci změnil. Bývají podobné těm u SSRI, přechod na SNRI je zpravidla bez vážných problémů.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz ohledně změny léků. Bohužel nejsem lékařka nebo odborník na léky, ale chápu Vaše obavy, které mohou nastávat při změně léků. Mohu se s Vámi podělit o vlastní zkušenost, když mě byly změněny léky nebo se měnilo jejich dávkování. Také jsem z toho byla poněkud nesvá a měla obavy, jak budou léky působit nebo jak si na ně zvyknu apod. Každopádně jsem udělala dobrou zkušenost, že když jsem měla strach, pocit nejistoty ohledně medikace, tak jsem svému doktorovi sdělila i své pocity. Naštěstí mě vyslechl a hezky lidsky, abych tomu porozuměla, mi vše vysvětlil. To mi pomáhá i doteď, abych rozptýlila své kolikrát zbytečné obavy. Samozřejmě takováto spolupráce se zakládá na důvěře. Vím, že můj lékař se snaží mě podpořit a stabilizovat můj stav. Pokud tedy máte ze změny léků obavy, zkuste (třeba ještě jednou) se podělit o Vaše pocity a obavy s Vaší doktorkou. Je možné, že jiné léky mají lepší účinky a přispívají k zlepšení psychického stavu. Přeji hodně štěstí a zdraví. Držím Vám palce, ať se daří, je lépe a bez vedlejších účinků.


Zpět na seznam