zolpiden

Dobrý den , prosím Vás,již dva roky užívám leky stilnox(zolpiden) co druhý den jednu polovinu.Bojim se závislosti,ale bez prášku neusnu,ale i tak to spani je přerušované a v průměru cca 5 -6 hodin.Již jsem měla antidepresiva trittico,ale ty mne dělali špatně a nezabiralo to na spánek.Mirtazapin jsem odmitla kvuli nabíráni. Chtěla bych se teda zeptat,zdali se mám nebo nemám bát zavislosti a nebo jestli ještě existuje jiný lék na podporu spánku.Je mne 52 let a musim v práci fungovat.Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pokud berete půl tablety obden a dávku nezvyšujete, pak bych se zhávislosti tolik nebál. Jsou i další léky, kterými se dá spánek podpořit, také existují psychwoterapeutické postupy. S tím by Vám měl pomoci psychiatr.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Máte zájem i o odpověď peer poradce. Jako peer odpovídám na dotazy v poradně čistě na základě své vlastní zkušenosti s psychickými obtížemi a zotavováním se z nich. Léky, které uvádíte, jsem nikdy nebrala. Ale také znám období, kdy nemohu spát, moje energie jde prudce dolů a mám pak problémy fungovat v práci. Vždy se v takové chvíli obracím na svého psychiatra a radím se s ním, jestli je současná medikace v pořádku. A hodně mi v tu chvíli pomáhá i rozhovor s mým psychoterapeutem, protože za mou nespavostí obvykle stojí nějaké životní okolnosti a stres s nimi spojený a v rámci terapie se s tím snažím lépe vypořádat. Věřím, že spolu s vaším ambulantním psychiatrem najdete ty nejlepší léky pro vás a brzy se vám uleví. Držím vám palce a přeji jen vše dobré.


Zpět na seznam