Ztráta energie a únava

Dobrý den, v poslední době se nahromadila řada problémů a starostí v mém životě pracovním, osobním i rodinném. Důsledkem bylo postupné ubývání energie, častější únava a zhoršené spaní. Mnohem více se musím přemáhat do jiných než nezbytně nutných aktivit. Rozhodl jsem se to konzultovat s lékařem. Možná by mi pomohlo si o tom i promluvit v rámci nějaké terapeutické skupiny. Jsem z Prahy 3, můžete mi doporučit jak v této chvíli postupovat ? Děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, co se týká lékaře, je možné se obrátit na kteroukoli z psychiatrických ambulancí v rámci prahy. Máte-li potřebu hovořit o souvislostech svých problémů se stresem vyplývajícím z osobního, rodinného a pracovního prostředí, bylo by výhodou, kdyby měl psychiatr i psychoterapeutické vzdělání. Doporučení žádné nepotřebujete. Také je možné obrátit se na některé z krizových center (na Praze 3 např. funguje Riaps, v PN Bohnicích pak Centrum krizové intervence. Skupinovou psychoterapii pak poskytuje řada psychologických/psychoterapeutických pracovišť, které si lze bez problémů najít. Držím palce.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Oceňuji Vaši snahu vyhledat pomoc a ze své zkušenosti vím, že čím dříve tak uděláte, tím lépe. Zažívala jsem podobné období jako Vy, které ale dál gradovalo a už několik let se snažím dostat "zpět do formy" a vůbec to není lehké. Můžete svůj dotaz směřovat např. na organizace, které se Vás přímo ujmou. Seznam užitečných odkazů najdete zde: http://www.cmhcd.cz/stopstigma/uzitecne-odkazy/. Přeji Vám, ať se Vám brzy daří lépe!


Zpět na seznam