Ztráta paměti ze šoku

Dobrý den chci se zeptat moje matka utrpěla šok stoho že její přítel od jel za praci před tím než se jí to stalo byla normální on od jel ona si stoupla k oknu v práci a furt se ptala kde je pak šla ven začala brečet od té doby měla vypadek paměti nemohla ani trefit domu musel ji do provodit kamarad tak sem z matkou zašel a urgentní oděleni neurologie tam ji udělali vyšetření a našli ji vysoký choresterol a špatně ředění krve ona si nás všechny si pamatuje ale nepamatuje si ten den co se jí stalo a ptá se furt na ty samé věci do kola na přítele jak se jí to stalo a kdo je za ni v práci a kde je přítel i když ji to řekne te ona se za pár minut zeptá znova má to třetí den a včera jak kdyby se vrátila do normálu komunikoval normálně i si uvědomila co se stalo že nani toho bylo hodně jak kdyby byla normální a pak se šla osprchovat a přítel ji napsal že se vrátí zpátky do německa on se vracel hned po tom co se jí to stalo druhý den ona v tu chvíli znova se rozhodila a začala se ptát začala být v šoku tak si vzala prášek na uklidnění chci se zeptat jestli její paměť se vrátí do normálu jestli ty vypatky jsou že šoku nebo ze zvýšení choresterolu děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, výpadky paměti rozhodně nejsou ze zvýšeného cholesterolu. V psychiatrii se s nimi setkáváme u zvlášť traumatických zážitků, u některých neurotických poruch a také u závislostí. Pokud je Vaše matka neurologicky v pořádku, bylo by dobré, aby ji viděl také psychiatr.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Popisujete ztrátu paměti Vaší matky po prodělaném šoku. Těžce nese odjezd přítele do Německa, kde má práci. Zdá se, že je to spouštěč jejích potíží. Popisujete dočasné zlepšení matčina stavu, kdy komunikovala normálně. Jakmile tento stav opět nastane, zeptejte se matky, co potřebuje k tomu, aby zvládla nastalou situaci a jak jí v ní můžete pomoci. Předpokládám, že vzhledem k tomu, že Vaše matka užívá léky na ředění krve, dochází do odborné ambulance. Neurologické vyšetření jste již podstoupili a máte v ruce odborný nález. Ptáte se, zda jsou matčiny výpadky paměti způsobeny šokem, jestli se paměť vrátí do normálu a zda může v tomto případě být příčinou vysoká hladina cholesterolu. Obraťte se na odborníky, obvodní lékař Vám dá potřebná doporučení. Jako další krok můžete oslovit psychologa, který se bude věnovat matčině šoku a řešit její duševní nepohodu. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam