zvýšená vnímavost

Dobrý den poslední dobou mívam takový divný stav když to na mě příjde najednou žačnu všechno víc vnímat myslím vizuálně vidím najednou moc věcí okolo sebe a jde mi s toho hlava kolem není to vubec příjemný mužete mi nějak poradit ? popřípadě o co se jedná děkuju.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, tyto stavy mohou mít mnoho souvislostí, takže nelze odhadovat, o co by se mohlo jednat. Mohou být např. součástí úzkostných, stresových a dalších poruch. Působí-li Vám to potíže a obavy, obraťte se na na odborníka, který Vás vyšetří a řekne k tomu více. Držím palce.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s takovým stavem skoro nemám zkušenost, snad jen ve velmi mírné formě, když jsem ve stavu velkého pracovního vypětí - pak se mi stává, že můj mozek běží jako zběsilý, jsem extrémně výkonná, ale zároveň vnímám, že je to za jakousi zdravou hranicí. Stává se mi to večer po hektickém pracovním dni, kdy mě práce baví, "zažeru" se do ní a pak to večer nejde vypnout. A je to taky nepříjemné, ačkoli zároveň i nějak divně atraktivní. Pomáhá mi včas si to uvědomit a přinutit se přestat. Moje laická rada by tedy byla sám sebe pozorovat - co to spouští, kdy se mi to stává. A na to si pak dávat pozor a včas změnit své chování. Tak aspoň tolik a přání, ať se vám podaří se nepříjemných stavů zbavit.


Zpět na seznam