asi ma moje doktorka psycholoska spatnyumysly s mim zivotem

Dobry den chtel bych se zeptat jak je mozne ze si doktorka ktera neni od vas a dochazel jsem k ni na ambulantni lecbu dovolyla vymyslet ze mam bludy a halucinacekdyz ji rikam ze mne bratr dlouhodobesikanuje aje to pravda ze je bratr dement a asi ona nevi co to znamena agresvita kdyz meji vytyka a to jsem nikdy nikoho na zivote neohozil a bratr ktery je starsi a zavisly mne vyhrozovat a napadat dlouhoodobe a ohrozovat mne na zivote s nozem v ruce tak kdyz ji obezamim s timto tak mi rekne ze jsem ja ten agresivni co ma hlucinace bludy a podle jejich demence jsem spolecnosti nebezpecny ? co to je za podlacenou starou nemeckou iluminatku proboha.. aten soud je jeste vííc nemocnej asi odstranily vice lidi na takovejhle nesmysl.. lzou abych mnel ustavni lecbu a taky mi napsally ze odmitam jakoukoliv lecbu a pritom jsem jakkoliv lecbu resil kdy byla potreba a ja byl serezaanej do krve svym brchou uz o malinka co to je za kravy ? pardon a diky za odpovved ?a to mne nikdo nesleduje a nebyl jsem nidy panaoini nemnel jakykoliv priznak jakekolv shizofrenie asi na mne usily boudu i u soudu na praze 1 micanky a pote u ovocnehotrhu
Avatar

Jana Rašková Ottová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, ptáte se, jak je možné, že má Vaše doktorka špatný úmysl, také, že si vymyslela, že máte bludy a halucinace. Zbytku Vašeho dotazu nerozumím asi úplně dobře, omlouvám se, jde mi špatně rozluštit. Zdá se, že Vaše lékařka, pokud myslíte psychiatričku, nevysvětlila úplně srozumitelně Vaší diagnozu, respektivne Vám se zdá, že ve svých argumentech nemá pravdu. V jedné větě píšete, že jste neměl znaky paranoie a zaroveň jste přesvědčen, že u soudu na Vás ušili boudu, což trochu vztahovačně zní. Neznám Váš příběh a tudíž nemohu dobře posoudit, kde se nachází pravda. Plně rozumím tomu, že Vám je nepříjemné podřizovat se rozhodnutí, které se Vám zdá nepřiměřené. Zároveň musím říct, že právě špatný náhled na svou zdravotní kondici bývá součást některých psychiatrických onemocnění, i právě schizofrenie. Pokud nejste spokojen s péčí Vaší lékařky, je možné požádat samostatně o konzultaci v jiné psychiatrické ambulanci. Pokud se na Vás již vztahuje rozhodnutí soudu, nezbývá než se mu podrobit, případně se odvolat. Mohla by Vám pomoci konzultace s lékařem či lékařkou, ke kterým máte alespoň trochu důvěru, k vyjasnění celé situace. Doporučila bych také vyhledat péči klinického psychologa, u kterého byste mohl nalézt porozumění a podporu ve Vaší komplikované situaci. Možná byste také společně mohli přijít na to, jak si vše ujasnit a udělat pro sebe co nejpřijatelnější. Držím vám moc palce.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Bohužel neznám podrobnosti Vaší spolupráce s ambulantní psychiatričkou. Neznám ani podrobnosti soužití s Vaším bratrem. Těžko v takové situaci něco poradit. Pokud nejste spokojený, samozřejmě máte právo vyhledat jiného lékaře.


Zpět na seznam