Boj s chornickým onemocněním

Dobrý den, je mi 19 let a mám HyperIgD syndrom je to chronické onemocnění a mám ho už od narození. Jelikož jsme pouze 3 pacienti s touto nemocí neexistují žádné léky nic je to nevyléčitelná nemoc. Jsem furt nemocná od malá jsem snila že budu doktorka bohužel střední zdravotní školu jsem nezvládla kvůli nemoci a bojím se budoucnosti. Jak jednou zvládnu pracovat, mít rodinu když mám skoro stále horečky a nedokážu ani vstát z postele. Pokouším se žít normální život, ale moc mi to nejde. Jsem furt podrážděná protože neznám minutu aby mě něco nebolelo. Už to nezvládám. Pacienti, kteří trpí touto nemocí jsou na tom lépe jak já po zdravotní stránce. Píchají si jen injekce pokud maj ataku jenže já chytám vše chřipku, mám nemocné ledviny a vše možné. Předem děkuji za odpověď
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, život s takovým omezením musí být obtížný, o to cennější mi přijde, že to nevzdáváte a snažíte se žít jak „nejnormálněji“ to jde. Zcela souhlasím s tím, co vám píše peerporadkyně a nenapadá mě příliš, co dodat. Myslím, že v takových situacích je opravdu užitečné mít spojence a důvěrníka i mimo okruh nejbližších, s kterým mohu probírat otevřeně vše, co mě trápí. Tím může být psycholog nebo psychoterapeut. Mnohdy již samotné otevřené sdílení, porozumění a podpora druhého přináší znatelnou úlevu. Dále pak může přinést další pohledy na situaci a objevy nových zdrojů. Přeji vám vše dobré a držím palce!
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Neumím si představit, jak náročný musí být život s takto závažnými zdravotními obtížemi a jak silně na vás celá situace doléhá i psychicky. Znám ty pocity, kdy se člověk bolestně smiřuje s tím, že sny a představy, které měl o svém životě, nebude nejspíš schopen realizovat, protože mu do cesty vstoupila závažná překážka. Moc se mi líbí, jak píšete, že se navzdory všemu snažíte žít "normální život", i když vám to "moc nejde". Čím se člověk nachází v obtížnější životní situaci, tím více je důležité, aby si hledal zdroje naděje a smyslu ve svém životě, i když se to v tu chvíli zdá jakkoli těžké. Nezmiňujete se, jestli máte ve svém okolí lidi, se kterými můžete o všem otevřeně mluvit a kteří jsou ochotni vám naslouchat a soucítit s vámi. Zároveň si uvědomuji, jak to pro naše blízké může být zatěžující a úlevou může být vyhledání odborné psychologické pomoci. Já sama chodím na psychoterapii už mnoho let a je to pro mne prostor, kde mohu otevřeně ventilovat všechny své strachy, hněv i zoufalství a zároveň hledat sílu, naději a radost. Takový prostor úlevy bych přála i vám. Držím vám palce.


Zpět na seznam