Co dělat?

Dobrý den, před 2 lety jsem si našla přítele, strašně mne miloval, ale bohužel já skoro vůbec. Pořád jsme se rozchazeli a scházeli a já už toho po nějaké době měla dost, jeden den se semnou rozešel a já šla a podvedla jsem ho s jeho kamarádem. Druhy den jsem si uvědomila, ze to co jsem udělala jsem dělat neměla, protože kluka jako je můj přítel již nenajdu, vrátili jsme se k sobě a já mu zatajila, ze jsem s někým něco měla, po půl roce to zjistil a rozešel se semnou, já ho v tom nechala, nechtěla jsem s nim o tom ani mluvit, byl zklamaný a opravdu jsem ho tím zničila a strašně mne to mrzí, protože jsem si po čase uvědomila ze mi opravdu chybí a že jsem se vlastně zamilovala, po 3 měsících jsme se k sobě vrátili s tím, že on se ze mne vyléčil a je jiný, já všechno odkejvala a byla jsem šťastná ze mohu byt s nim. Nechová se ke mě vůbec hezky, žijeme spolu už asi půl roku a za celou dobu mi dal dohromady 5x pusu z donucení, podvádí mě, píše si s jinými holkami a já trpím a všechno se to snažím prekousnout, protože ho opravdu miluji a už bych nezvládla o nej přijít i když on mi říká ze mě nemiluje.. Přijdu si jako puberťák, ale už takhle dál žít nemohu..
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z vašeho popisu mám pocit, že jste opakovaně učinila zkušenost, že se vám nějakého důvodu nedaří tento vztah nastavit tak, abyste v něm byli oba spokojení. Navíc, v posledním období, se k vám přítel „nechová hezky“. Pokud vám to vadí, proč si to necháváte líbit a ve vztahu zůstáváte? Brání vám něco v rozchodu? Pokud to jsou obavy, bylo by vhodné promyslet, jak je zmírnit či vyřešit. Pravděpodobně by pro vás bylo vhodné najít někoho, s kým můžete o své situaci otevřeně mluvit a kdo vám může být v řešení oporou. Pokud se vám nepodaří nikoho ve svém okolí najít, můžete využít i odborné pomoci – linky důvěry či psychologické poradny. Držím palce.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, jsme poradna o duševním zdraví a váš dotaz je spíš o problémech ve vztazích. Ať už se ve vašem příběhu stala chyba kdekoli, na vašem místě bych si kladla otázku, jak dlouho se chcete trestat a nechat si líbit další verzi nepříliš uspokojivého vztahu. Ptala bych se, jak je to možné, že přítel, o kterého jste příliš nestála, je najednou tak přitažlivý. Může v tom hrát roli fakt, že někdy stojíme o to, co nemůžeme mít? Jaké byly vaše jiné vztahy? Byly v něčem podobné? Je pro vás představa spokojeného vztahu bez dramat, rozchodů a dalších šancí lákavá? Nebo vás taková představa naopak něčím odrazuje? Možná by vám věci pomohl vyjasnit rozhovor s někým, komu můžete důvěřovat. Nebo se zkuste obrátit na poradnu pro vztahy a rodinu. Někdy právě nutnost formulovat své představy a očekávání od vztahu člověku pomůže uspořádat si a ujasnit, co vlastně od vztahu opravdu chceme. Držím vám palce.


Zpět na seznam