dostala jsme se s psichicke deprivace

musela jsem se mńekolikrat zamilovat abych se dostala z psichicke deprivace kterou zavinila moje matka v mem utlem detsvi otec me posleze do 12 let sistematicky mlatil a ja jsem videla ale vsecko jinak jiny deti byli hodny a ja jsem porad mela nejaky problem...ted kdyz uz jsme zjistila co mi bylo porad param jake si muzu odnest dozivotni nasledky muzete me pomoci.dekuji L.
Avatar

Jana Rašková Ottová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, oceňuji velmi, že hledáte pro sebe pomoc. Mrzí mne, co jste již v ranném dětství zažila jak ve vztahu od matky, tak ve vztahu od otce. Úplně rozumím tomu, že Vás to ovlivnilo v dalším životě, ovšem v čem konkrétně, to Vám takto nedokáži říct. Obecně nás vztahy s rodiči a rodinné prostředí formují zejména v oblasti vztahu k sobě a také v oblasti navazování blízkých vztahů jak s partnery tak s přáteli. Pokud jste se dostala do fáze, kdy byste ráda více porozuměla tomu, jak Vás vaše dětství ovlivňuje a třeba také sama sobě, doporučuji obrátit se na zkušenou psychoterapeutku nebo psychoterapeuta, kteří Vás mohou provést těmito tématy bezpěčně a podpořit Vás. Přeji hodně sil a štěstí.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Velice soucítím s tím, čím jste si musela projít. Dětské zážitky mají vliv na další život. Ale jak moc a v jakém rozsahu se těžko posuzuje. Sama docházím na individuální terapii k psychologovi a představuji si, že tam je bezpečné prostředí, kde bych dokázala takové téma otevřít. Přeji hezký den.


Zpět na seznam