Dotaz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je hodně špatné když nerozeznávám realitu od snů. Zatím podle mě nejde o nic hrozného ale občas to děsí mojí rodinu když se je snažím přesvědčit o něčem co se nestalo. Předem děkuji za odpověď.
Avatar

Jana Rašková Ottová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, bohužel bez více podrobností nemohu na Váš dotaz odpovědět lépe, než doporučit Vám konzultaci s Vaším praktickým lékařem, který Vás případně odkáže na vyšetření k psychiatrovi či neurologovi. Každopádně je skvělé, že o tom se svými rodiči hovoříte a rozhodně Vás podpořím hledat vysvětlení společně s nimi. Dojdete s nimi v takových případech nakonec ke shodě, zda se dané události staly, či byly pouze obsahem snů? Obecně lze říci, že není obvyklé, abychom neměli náhled na to, zda jsou naše sny realita či nikoliv. Bylo by dobré více zjistit, zda se nejedná o důsledek psychologických, neurologických či jiných obtíží. Je také ale možné, že Vás snový svět je jen velmi intenzivní a živý a s realitou se překrývá, že přijdete na to, že vše je úplně vpořádku a budete jen hledat cestu, jak se ve snění orientovat. K tomu se pak lze obrátit na psychologa. Přeji hodně štěstí.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Váš dotaz je velmi stručný a upřímně řečeno nevím , co si mám představit. Já osobně jsem měla období, kdy jsem se uchylovala k žití ve svých snech a představách a realita byla jiná. Rozdíl mezi sny a realitou byl velký. Musela jsem na sobě hodně zapracovat, aby jsem svoje sny - přání, mohla zrealizovat. Nikdy jsem ovšem své okolí nepřesvědčovala o tom , že moje sny se již "dějí nebo staly" . Pokud jste přesvědčená o tom , že se Vaše sny ve skutečnosti odehrály, konzultovala bych to s lékařem. Je mi líto, že jsem se s takovým stavem nikdy nesetkala a nemohu Vám lépe poradit. Hledal jsem i na internetu a narazila pouze na odkaz na "lucidní snění. "Ale z Vašeho dotazu nemohu rozpoznat, jestli je to Vaše zkušenost. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam