Dotaz

Dobrý den, mam bp poruchu, ale vse je kontrolovane. Chtela bych udělat vystavu svých obrazů jen nevím kam se mam obratit?
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pokud se ptáte na to, jak vystavovat v kontextu tvorby lidí s duševním onemocněním, zkusil bych na vašem místě hledat kontakty přes sdružení, která se podporou lidí s duševním onemocněním zabývají. Konkrétně ty, které mají klubové, aktivizační či volnočasové aktivity, případně např. tréninkové kavárny, výtvarné či arteterapeutické ateliéry. Pokud se ptáte na možnosti běžného vystavování (což do této poradny již nespadá) - koukal bych kolem sebe a ptal se na mě sympatických místech, kde amatéři vystavují - kavárny, čajovny, knihkupectví ... Jinak mám radost, že se vám podařilo onemocnění stabilizovat a daří se vám věnovat něčemu, co máte ráda. Držím palce.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkujeme za Váš dotaz, i když si nejsem jistá, zda Vám budu umět svou odpovědí pomoct. Jsem ráda, že své psychické obtíže vnímáte jako zaléčené a máte chuť se věnovat svým zálibám. Věřím, že malování je pro Vás důležitým zdrojem odpočinku i možností zachytit Váš vnitřní svět. Vaše chuť podělit se o tento zážitek s ostatními je velmi zdravá a rozhodně Vás chci podpořit v její realizaci. Možnosti, kde takovou osobní výstavu uspořádat, se odvíjejí od Vašeho bydliště. Jistě ve Vašem okolí lze nalézt nějaké veřejné prostory, kavárny, neziskové organizace apod., kde by s vystavením Vašich děl souhlasili. Zkuste se poptat, odvážnému štěstí přeje. Přeji Vám hodně štěstí.


Zpět na seznam