hádka ze sestrou

dobrý den,je mi 18 bude mi ted 19 let furt se hádám s mladší sestrou, ji je 14 let úplně se mi zda že mě chce vyhnat s baráku protože furt na mne je hnusná a drzá prosím o radu (
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, vztahy mezi sourozenci bývají někdy složité, na druhou stranu se pak v průběhu doby mohou i značně proměnit. Pro konkrétnější odpověď píšete velmi málo informací. Asi bych se na vašem místě snažil nejprve od sestry zjistit co jí štve (s tím že i pokud se zlobí přímo na vás, nemusí to rovnou znamenat že chyba je na vaší straně), případně bych se snažil domluvit, jak to zařídit abychom spolu vycházeli lépe. Pokud by to nepomohlo, hledal bych pomoc s řešením či podporu v okolí, například bych zvážil, zda probrat s rodiči, kamarádem, někým dalším. Možností je i telefonát na některou z linek důvěry, například na Linku bezpečí. Přeji, ať se vám podaří vztah zlepšit.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Píšete, že je na Vás Vaše mladší sestra hnusná a drzá, díky čemuž se často hádáte, a máte pocit, že Vás svým jednáním chce vyštvat z domu. Myslím si, že by nebylo na škodu se na rovinu své sestry zeptat. Je možné, že jen prožívá náročné období dospívání. Pamatuji si, jak jsem jej prožívala já. Mám dva starší bratry a také jsme se často hádali. Kolikrát jsem si přála, aby už odešli z domu a já měla pokoj, ale když se postupně odstěhovali, moc se mi po nich stýskalo. Tím se naše vztahy urovnaly a teď spolu vycházíme velmi dobře. Přála bych Vám, abyste si se svou sestrou dokázali upřímně popovídat a nalezli cestu k lepšímu soužití. Věřím, že se Vám to podaří!


Zpět na seznam