Hodný kluk

Dobrý den, je mi téměř 19 let a aktuálně studuji poslední ročník gymnázia. Nikdy jsem neměl větší zkušenost s dívkami. Obvykle se se mnou nechtěli vůbec bavit a nebo pouze velice krátkou dobu. Za poslední tři týdny jsem se seznámil s dívkou, která má sice přítele ale zato je moc milá. Všechno se u mě zlomilo ve chvíli, když mi řekla, že jsem MOC HODNÝ, a že by chtěla abych byl její nejlepší kamarád. Uvědomil jsem si, že jsem vlastně vždycky byl ten hodný kluk, který sebou nechal vždycky vytřít. Nevím jak se mám chovat a co vlastně mám být abych uspěl. Jestli zlý kluk ale “obdivovaný” nebo hodný a milí kluk, který zůstane jen kamarádem. Nevím jak tohle všechno funguje a co mám dělat.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nemyslím že je problém, že jste "moc hodný", ale že "sebou necháte vytřít", což jsou dvě dosti odlišné věci. A myslím, že to není problém jen pro navazování partnerského vztahu, ale pro váš život obecněji. Bezpochyby je užitečné uvědomovat si své hranice a držet se jich. Zároveň je ale možné, že v navazování vztahů s dívkami je problém i jinde. V objevování toho, jak to je, vám může kromě psychoterapie pomoc i zpětná vazba a upřímný dialog s druhými lidmi. Třeba vám své postřehy k tomu jak vás vnímá a co na klucích obecně oceňuje bude ochotná sdělit vaše kamarádka. Držím palce.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Líbí se mi, že takto do hloubky přemýšlíte o svém chování a o tom, jaký vliv může mít na vaše vztahy s lidmi ve vašem okolí. Už jsem se setkala s tím, že někteří kluci berou jako svou slabinu, když někdo o nich řekne, že jsou "hodní". A je jistě možné, že část holek tíhne k sebevědomým a "zlobivým" klukům. Přesto si myslím, že většina lidí časem ocení u partnera naopak hodnoty, jako je vlídnost, oddanost, stabilita a zodpovědnost. Já sama měla ve vašem věku opravdu velké potíže se sebevědomím a s vědomím vlastní hodnoty, což se bezpochyby odráželo i v mých vztazích, včetně vztahů partnerských. Někdy se tyto obtíže umenšují s věkem, když má člověk už více zkušeností a začne mu méně záležet na tom, co o něm kdo říká, protože se nikdy nelze zalíbit všem. Pokud by však vaše pochybnosti o sobě samém přetrvávaly, mohu vám z vlastní zkušenosti doporučit vyhledání psychologické podpory. V rámci psychoterapie může člověk lépe poznat sám sebe, urovnat si své hodnoty a ujistit se o svých silných stránkách, které můžete následně uplatnit i v hledání uspokojivého partnerského vztahu. Držím vám palce a přeji jen vše dobré.


Zpět na seznam