Hraničář

Jako např. sport, vždy to skončilo na penězích, sice po čase a když se ukázalo, že sem v tom dobrá, ale nikdo mě nepodpořil a z brigád, po světě jezdit nejde a vzdělávat se.. Mám obor s maturitou z donucení, učební obor, kadeřnice, mi bylo zakázáno, že mám na víc 🤣 no a tak sem jakoby se základní školou.. A sedět v lavici, pro mě bylo nekonečné, a stejně zbytečné nervy, snaha, slzy.. Jen papír, co nic neznamená. Chtěla sem si dělat kurz na trenéra, ale prostě za 10 let sem nebyla schopna z té almužny, co stát dává našetřit. Já sem šťastná, když si koupím ponozky a spodky u Vietnamců, v patnácti asi loterie, ale ve triceti? Nemám co ztratit, a nerada bych se uchýlila k něčemu neprávému, ale tohleto nemá žádný smysl, umírat zaživa a sledovat hnus a falešnou moc okolo. Jsem připravena jednat, položit zivot. Jediné co mě mrzí, že by trpělo, be ze mě, je pes. Takže neumím se zabít, ale taky neumím najít cestu, co nebude jen brát, ale taky dávat. Je mi 31,ale myšlení mám na šedesát, prostě toho bylo moc, na jednu ženu. Již jsem docházelo do denního stacionáře, ale tam mi nepomohli. Rádi si povídali, obdivovali, že mám lehkou poruchu, na to, co se mi dělo, jsem bohužel moc inteligentní a k ničemu, mi to není. Hodně zklamali, moje očekávání. Proto si už nehodlám povídat a ztrácet čas, marnostma. 10 let se přesvědčuju, že to dám, že někdy, aspoň poslední rok života, budu šťastná a řeknu si stálo to za to, ale život je tak dlouhej a nic nenabízí..
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, při čtení toho co jste napsala, jsem prožíval především smutek. Přál bych vám, abyste prožila mnohem méně zraňujícího a smutného a zároveň zažila více lásky, podpory i radosti. Nejsmutnější mi však přišlo, že v žádnou možnost změny nevěříte. Chápu sice, že s takovými prožitky a zkušenostmi, můžete cítit zklamání a zlobu, zároveň však nevím co poradit, když mám pocit že všechny možnosti dopředu zavrhujete - psychoatrapeutický stacinář, změnu práce, vztahy, koníčky ... Navíc ani nevím, zda se na něco tážete, nebo si jen potřebujete potíže zformulovat a někomu si postěžovat ... Pokud vás zajímá jak se o změnu pokusit, doporučil bych dlouhodobou psychoterapii, možná doplněnou i o farmakoterapii. S touto podporou byste možná přišla na další možnosti, jak život začít postupně měnit a měla v tom podporu. (Já prostě nevěřím tomu, že jsou na světě samí špatní lidé. Na řadu věcí a radostí příliš peněz nepotřebujeme, byť jídlo a nájem je samozřejmě potřeba zaplatit..). Přál bych vám abyste to zkusila a v tomto úsilí vytrvala. Spíše se však obávám, že si řeknete, že to jsou blbé rady o kterých již víte, a že to stejně nemá cenu ... Držím vám palce!
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Přemýšlím, jak Vám poradit, aby se Váš život začal ubírat jiným směrem. Zažila jste mnoho zklamání a zdá se, že jste od malička musela vynaložit spoustu sil, abyste mohla prožívat to, co ostatní považují za samozřejmost. I teď, díky Vašemu dotazu, hledáte cestu k lepší budoucnosti. V tom Vám moc fandím, protože věřím, že díky tomu narazíte na správné lidi, kteří Vám pomohou. Jednak bych Vám doporučila obrátit se na sociální pracovníky, kteří mají přehled o zařazení na trhu práce a o možnostech rekvalifikací. Také bych ale, ze své zkušenosti, doporučila psychoterapii s odborníkem. Je to člověk, který Vás může vyvést z bludného kruhu a ulehčit Vám od těžkých myšlenek a starostí. Naučí Vás, jak pracovat sama se sebou, jak poznat svá slabá místa a vypořádat se s nimi. Kontakty naleznete zde: http://www.cmhcd.cz/stopstigma/uzitecne-odkazy/. Přeji Vám na Vaší nové cestě vše dobré!


Zpět na seznam