Jak poznám jestli mě využívá?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,už mi říkalo víc lidí,že s prvním sexem bych měla počkat,až budu mít někoho s kým budu mít hluboký vztah a budu ho milovat.Nevíte proč to všichni říkají?Já miluju jednoho kluka ze školy,kterej je nejhezčí,ale on už dřív říkal,že nestojí o blbky který to v posteli neumí.Tak sem si dala na netu inzerát že hledám zkušeného chlapa který mě zaučí.Protože on by mě určitě odkopnul a pak už bych u něj neměla šanci.Aby se někdo ozval tak sem tam napsala že za odměnu mu udělám cokoliv bude chtít.Jako že bych ho jenom využila aby mě to naučil.Nečekala sem že se někdo ozve,ale ozvalo se jich několik.A jeden ještě k tomu moc hezkej a ženatej,a přesto mi slíbil že mě zaučí a nic zato nechce.Tak sem u něj byla,naučil mě to a ještě mě pozval znovu že je toho ještě mnohem víc co se můžu naučit.A pak sem zjistila že má ještě lepší svaly a je víc přitažlivej než ten kluk kvůli kterýmu jsem to chtěla umět.Byla sem u něj už 3x a pokaždý mě naučil něco nového.Když sem se o tom bavila se starší kamarádkou,tak mi říkala že mě jenom využívá.To nechápu,nevíte jak to je s tím využíváním?Já přece využívám jeho,když mě učí a nic za to nechce,a ještě mi udělal poprvé opravdický orgazmus.Teď už si uvědomuju,že ten kluk ze školy co sem ho milovala a myslela si jaký má svaly,tak proti němu není nic moc.Tak bych se chtěla zeptat,co to znamená když mě využívá,a proč by mi to mělo vadit?A co se stane,když sem měla první sex s někým s kým sem neměla vztah a nemilovala ho?
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pokud jsou věci opravdu tak jak píšete, tak mi připadá, že se využíváte vzájemně. V čem je lepší sex s člověkem do kterého jste i zamilovaná se vám pravděpodobně lidé, kteří vám to říkali, snažili vysvětlit. Pokud vás to zajímá, stačilo by jim více naslouchat, nebo se jich zeptat, zde vám to asi těžko vysvětlím, pokud se to nepodařilo jim. Nebo to můžete vyzkoušet a uvidíte v čem je to pro vás odlišné. Přeji ať se vám daří nejen v sexu, ale především v životě a ve vztazích.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Ahoj, děkujeme, že ses obrátila s dotazem na naši poradnu. Dovolím si ti tykat a doufám, že ti to nevadí, ale při tak intimním tématu je to pro mě přirozenější. Ptáš se, proč si všichni myslí, že bys měla prožít první sex s člověkem, kterého miluješ. Každý člověk je jedinečný a každý prožívá sex jinak. Někdo čistě jako tělesné potěšení, jiný jako projev lásky mezi partnery. Důležité je, jak to vnímáš ty sama. Pokud dostáváš to, po čem toužíš, pak je to v pořádku. Ale není to tak, že bys byla o to lepším člověkem, čím lepší jsi v sexu. Já sama zastávám názor, že muž, který se do mě zamiluje, by měl mít rád moji osobnost a sex by měl být vzájemným potěšením. Nepíšeš, kolik je ti let, ale pokud jsi mladá dívka, doporučovala bych větší ostražitost při komunikaci s cizími muži na internetu. Dále se ptáš, zda tě onen ženatý muž využívá a co se stane, když jsi prožila svůj první sex s cizím člověkem. Pokud nedělá nic, co by sis ty sama nepřála, pak bych to vyhodnotila tak, že nejde o využívání nebo zneužívání. Ten, kdo nastavuje hranice jsi ty. O zneužívání by se jednalo tehdy, pokud by tě do sexu nutil pod různými pohrůžkami, např. že o vás řekne rodině, že si ublíží, pokud se s ním nebudeš dále scházet apod. A pokud jsi prožila první sex tak, jak jsi sama chtěla, nemusí to znamenat nic špatného. Lidé v okolí ti radí podle svých zkušeností a pocitů a třebaže to myslí dobře, ty sama pravděpodobně cítíš nejlépe, co je dobré pro tebe samotnou. Držím palce!


Zpět na seznam