Jak se seznámit

Dobrý den. Prosím vás, vůbec nechodím mezi lidi, protože jsou zlí a oškliví. Jak bych se mohl seznámit? Na internetu to nejde, to už jsem zkoušel. Dnes veškeré seznamovací inzeráty generují roboti.
Avatar

Jana Rašková Ottová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, píšete, že byste se rád seznámil, ale nechodíte mezi lidi. Nespecifikujete již, zda hledáte seznámení partnerské, anebo přátelské. Chtěla byt podpořit slova naší peer poradkyně, která hezky shrnuje možnosti jak na to. Rozumím tomu, že dnešní doba, období pandemie, není vůbec nakloněna kontaktu mezi lidmi, natož nahodným setkáním ve vetší skupině lidí, u společných společenských aktivit a podobně. Věřím ale, že postupně se zvládáním situace se život bude vracet k normálu a příležitostí bude příbývat. Také bych vás chtěla podpořit, že ne všechny možnosti internetu můžeme házet do jednoho pytle. Jsou i věrohodné platformy, které dobře slouží svému účelu a myslím, že je navštěvují lidé, kteří o seznámení opravdu stojí. Určitě není lehké vybrat mezi nimi ty opravdu věrohodné, můžete narazit na klam, ale pokud Vás to neodradí, věřím, že se seznámení může podařit. Držím Vám palce.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz do naší poradny, s něhož rozumím téma -seznamování se s ostatními. Zároveň chápu, že pokud se chcete s někým seznámit, internet je pro to virtuální svět a my se spíše chceme setkávat s lidmi než s roboty. První kroky v seznámení s někým, jsou nelehké, vyžadují hlavně naší odvahu v tom, abychom vykročili ven, zajímali se o místa, kde se můžeme setkat s lidmi, kteří mají něco společného nebo podobného s námi např. koníčky, procházky, názory apod. Samozřejmě to také vyžaduje naší trpělivost a vytrvalost, poněvadž není zaručené, že z jednoho pokusu se vše hned zdaří. Potom „neházejme flintu do žita“, ale nadále zkoušejte, získáte tím i zkušenosti, co Vám vyhovuje, s kým nebo kde se cítíte dobře, možná se začnete více otevírat okolí a přitom se cítit bezpečně. V různých městech existují různé volnočasové kluby, komunity, které něco spojuje anebo Vás může podpořit jiná osoba nebo sociální služba, která Vám může podat užitečné informace. Přeji hodně zdaru a zdraví.


Zpět na seznam