jak se zbavit vlivu osoby

Dobrý den.V lázních jsem se seznámil s milou paní.Po čase jsem zjisti,že se živí prostitucí.Mezi námi k žádnému sexu nedošlo.Přestože mě ponižovala ,někdy i bila,stále ji miluji.Nejsem schopen odmítnout její telefonát,celý den na ni myslím a jsem nervozní když se neozve.Nesouhlasím s jejím jednáním je mi špatně při pomyšlení,že jsem spal v posteli kde provádí svoji živnost. Přesto po ní stále toužím.Nevím si rady jak se této závislosti zbavit.Prosím o odbornou radu.Moc děkuji.M.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, to, že se člověk dostane do "vztahové závislosti" a není schopen vztah ukončit, přestože si uvědomuje, že je nebezpečný a zraňující se může stát z různých důvodů. Mohou v tom např. hrát roli různé vedlejší "zisky", tedy to, že přes to přese všechno, vám vztah něco přináší - např. vzrušení, pochopení, výlučnost, absenci samoty atd. Někdy hraje roli neschopnost někoho odmítnout, nastavit hranici, vymezit se manipulujícímu chování. Z vašeho popisu si nedokáži udělat představu, zda ve vašem případě hrají roli některé z uvedených důvodů, nebo zda jsou okolnosti jiné. Pokud nejste schopen sám kontakt přerušit. např. tím že si zablokujete její telefonní číslo a budete se vyhýbat místům, kde jí můžete potkat, bylo by vhodné vyhledat odbornou pomoc osobně. Navštívit poradnu pro mezilidské vztahy, psychologa či psychoterapeuta. Ten by vám měl pomoc v porozumění proč se tak děje i ve strategiích, jak situaci změnit. Přeji hodně štěstí.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s problémy podobného rázu jsem se nesetkala, nejsem odborník na takovéto vztahy. Pokud vnímáte vztah ke zmíněné osobně jako závislost, je dobré obrátit se na terapeuta například v partnerské poradně. Asi jste si vědom rizika, které z tohoto na pohled nerovného vztahu vyplývá. V sázce je asi Vaše zdraví tělesné i duševní.


Zpět na seznam