Konfliktní situace

Dobrý den mám problém s kolegyní, ta mi chodila vykládat jak o mě v práci mluví že jsem debil, dement, a nejdebilnejsi pracovník v práci, po návratu z pn jsem se dotazovala jestli je to pravda ony mi rekly že údajně to pravda není, při jakékoli snaze ji oslovit, kde to vzala, nebo co tím chtěla docílit, mi odpovídá že jí drby nezajímají, a obrací ze mě v práci nikdo nepomlouva a něco v tom smyslu že jsem v práci naprosto všem ukradená, navíc dělá u mého praktického lékaře sestru, chová se tak že když jsem měla akutní problém mi odpověděla že věděla že se mnou budou problémy a v četla mi že jsem se obrátila na lékaře s žádostí o pomoc s v řešení mých zdravotních problémů,od doby kdy jsem si ji odebrala z přátel z fcb, snažím se jí vysvětlit co způsobila těmi drby, že mi to hodně ublížilo,nepřipouští ve svém chování absolutně žádnou chybu. Prosím pěkně o radu jak mám nadále s ní komunikovat jak v oblasti práce protože jsme ještě navíc kolegyně dekuji
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, chápu že taková situace pro vás může být velmi nepříjemná a znejisťující. Zdá se mi, že pro objasnění situace a chování kolegyně jste zkusila hodně, vyjasnění to však nepřineslo. Domnívám se, že další úsilí tímto směrem je mrhání energií. Někdy to tak bývá. Na vašem místě bych kontakt s touto paní omezil na korektní pracovní komunikaci, pokud je to třeba, a více se tím nezabýval. Přeji, ať se vám daří.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, někdy se podobné konflikty rozmotat nedají, ani zjistit, kde je pravda. Pro váš klid a spokojenost bych se s touto kolegyní snažila pracovně komunikovat to nejnutnější, slušně s ní vycházet, abyste na pracoviště vydržela, a dál se tím raději vůbec nezabývala. Čím víc na problém budete zaměřovat pozornost, tím víc váš může pohlcovat a kazit vám dobu v práci i po ní. Pokud by pro vás změna zaměstnání byla dostupným řešením, můžete zvážit i to. Ale na vašem místě bych nechtěla riskovat existenční nejistotu jen pro neshody s jednou kolegyní, mohou se vyskytnou vždy a všude. Hodně štěstí.


Zpět na seznam