Minulost, přítomnost, budoucnost (1 celek) bohužel to nejde napsat do jednoho článku.

Dobrý večer.Uz 22 let si v sobě nesu velké břemeno. Začnu asi od začátku i když jsem to slyšela od rodiny či jsem to pak četla v soudních výpovědi,aby jste znali celý ten příběh.Moje mamka byla velmi mladá když mě čekala a můj otec byl proti aby si mě nechala, ale nechala si mě, jenže nevěděla jaký otec nakonec bude. Když jsem přišla na svět otec mě prý nějak nebral.Rikal prý že jsem stejná jako ona.. "říkat tohle o novorozenci!" Když mi bylo prý 18 měsíců moje maminka dostala slepak a já zůstala pár dní s otcem a když se máma vrátila z nemocnice byla jsem prý hospitalizovana měla jsem všude prý modřiny a zlomené 3 zebra nikdo neví co se stalo a otec řekl že jsem prý spadla. Samozřejmě se to vysetrovalo a mě rodině odebrali teoreticky jsem až do necelých 4 let žila v dětském domově (nebo jak se tomu říká) kojenecký ústav asi. Moje maminka ome celou dobu bojovala aby mě dostala zpět, jelikož ona nemohla za to co se stalo,ale odnesla to hlavně ona. Aby mě dostala zpět musela na půl roku jít zamnou aby dokázala že se o mě dokáže postarat. Jenomže když mě dostala zpět měla jsem několika měsíční sestřičku,takže matka zůstala s otcem.A mám vztek ne jako vztek ale zlobím se že neodesla protože to co mělo přijít bylo horší než dětský domov.Moje mamka byla dost bitá otcem, což si i moc dobře pamatuji.. Takže sním vlastně byla jen že strachu, jak se říká psychické týrání.Kdyz jsme pak byli vcelku rodina doma,bylo to asi stejné jako předtím,nic se nezměnilo..
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, to co popisujete je tedy pěkně těžký životní příběh, ufff. Zatím tam ale není napsáno, jak to dopadlo, tedy respektive dopadne - nejen s vámi, ale i s tím, zda bude mít syn jednodušší dětství než vy. A záleží to z velké části na vás. V tom co píšete vidím 3 základní okruhy problémů: 1) vyrovnání se se zneužíváním a dalšími těžkými věcmi, které jste bohužel musela zažívat. 2) Problémy ve vztahu s partnerem. V tom hrají roli jak následky vašich předchozích zkušeností, tak jeho sexuální preference, ale zřejmě i řada dalších věcí. 3) Vyrovnávání se s aktuálními nároky života - tak abyste byla relativně spokojená, přiměřeně sebevědomá a nemusela si k takovém vztahu "pomáhat" drogami (což navíc do budoucna hrozí průšvihem). Ve změně po které se ptáte vám opravdu může pomoci psychoterapie. Možností je samozřejmě docházet tam kam uvádíte. Vzhledem k tomu, že docházka bude trvat řadu měsíců, bylo by pro vás finančně lepší najít takovou, kterou nebudete muset hradit v plné výši. Doporučil bych začít tím, že se obrátíte na některou z adiktologických ambulancí. Pravděpodobně u vás sice není rozvinutá závislost, ale drogy vás ohrožují a dříve ve vašem životě hrály roli. Zároveň pak příběh který popisujete, není u lidí, kteří tyto služby využívají neobvyklý, a terapeuti v takovémto typu služeb jsou proto zvyklí s těmito tématy a traumaty pracovat. Je normální a obvyklé, že pro vás není snadné o těchto zážitcích hovořit, zároveň to ale může být cesta k výraznému zlepšení a nikdo nečeká, že musíte být schopná nejtěžší témata otevřít hned při prvním setkání. (Nebo, pokud by to pro vás bylo snazší, můžete terapeutovi dát přečíst, co jste napsala nám.) Tedy: docházku do psychoterapie vám jednoznačně doporučuji ! Dává to slušnou šanci na to, aby se vám časem žilo lépe a spokojeněji i na to, aby váš syn měl snazší život než vy. Držím vám moc palce !
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz a důvěru. Musím přiznat , že Váš dotaz na mě působí tak, že jste neměla zrovna na "růžích ustláno". Podle mého názoru vše, co člověk prožívá jako dítě, ho zároveň ovlivňuje v dospělosti. Obdivuji, že potom všem , co jste prožila se svým otcem, píšete o svém partnerovi , že ho milujete.To myslím stojí za vyzvednutí. Stejně jako odvaha, kterou jste musela prokázat u soudu i na policii. Domnívám se tedy , že byste jí mohla využít i při sezeních s terapeutem. Vždyť Vy byste si určovala, co řeknete a kdy to řeknete. A to , že by jste se rozplakala na sezení, není žádná hanba. I já když jsem chodila na sezení jsem se rozplakala. A to jsem měla dětství poměrně hezké. Výsledek za to stál. Po čase jsem přestala žít v minulosti. Přestala jsem ztrácet energii nekonečným sněním a po dalším čase se mi podařilo žít přítomnost, která se mi líbí, kterou tvořím každý den. Nevím sice kým bych mohla být , kdybych neomecněla, vím ale kým jsem dnes. Mám naději, že i Vy to dokážete. Ráda bych Vám vyjádřila podporu na Vaší cestě životem a zároveň bych Vám ráda dodala odvahu k vyhledání odborné pomoci. Hodně lásky a pochopení. Katka


Zpět na seznam